גוברת ההערכה: רוב השריפות – עקב הצתות על רקע לאומני

גורמים בשירותי הכבאות מעריכים כי חלק גדול מהשריפות הקשות ברחבי הארץ נגרמו ע"י ערבים שניצלו את תנאי מזג האוויר לצורך "טרור של הצתת שריפות" • נבחנת הקפצת צוותי כיבוי מיוון וקרואטיה

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

גל השריפות ברחבי הארץ בשיאו, אך מאירוע לאירוע גוברת ההערכה כי חלק גדול מהשריפות הן תוצאה של הצתות על רקע לאומני.

גורמים במערך הכבאות מסבירים כי בעוד השריפה באזור לטרון, זו שפתחה את גל השריפות הנוכחי, נגרמה כתוצאה מרשלנות של מטיילים, הרי שכמות ואופי הזירות האחרות מלמדות על שריפות שהוצתו בכוונת מכוון.

"נוצר מצב בעייתי שבו מצד אחד אנחנו מסבירים לציבור שמדובר במזג אוויר "אידיאלי" לשריפות ומנחים אותו כיצד להמנע מהן, ואילו בצד השני יש מי שמנצל את המצב ומשתמש במידע הזה רק כדי ללבות את האש – תרתי משמע", אמר גורם בכיר במערך הכבאות.

נציין כי השריפות שהתרחשו הלילה בגוש עציון ובדולב זוהו בוודאות כהצתות. במקביל, במהלך הבוקר נצפו שני מחבלים כשהם מנסים להצית אש ליד בית אל. חיילים שהיו בקרבת מקום טיפלו באירוע.

באשר לשריפות בזכרון יעקב, עתלית, יער חדרה, כפר ורדים, נשר, לכיש ונהריה, לא נקבע בודאות שמדובר בהצתות, אך בחלק מהמוקדים זה הכיוון המסתמן.

בתוך כך, בשירות הכבאות שוקלים הקפצת סיוע מקרואטיה ויוון מתוך מטרה להצליח לעבמוד בעומס המשימות בימים אלו. החלטה סופית בענין טרם התקבלה.

כשהמדינה בערה: התמונות והסרטונים שעשו את היום הזה • צפו

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן