יום ירושלים: ריקודים, עימותים ועצורים

כ-30 אלף איש הגיעו לצעדת יום ירושלים בבירה • הצועדים רקדו, שרו וחלקם התעמת עם ערבים במזרח העיר • 10 צועדים נעצרו

מצעד הדגלים המסורתי לרגל יום ירושלים, בו חוגגים – בעיקר אנשי הציונות הדתית, את איחודה של ירושלים, יצא הערב (א') לדרך בבירה, בהשתתפות כ-30 אלף בני אדם, שסיימו את התהלוכה ברחבת הכותל.

הצועדים התכנסו ברחוב קינג ג'ורג' בעיר ועברו בדרכם גם ברובע המוסלמי, שם נרשמו מספר עימותים בינם לבין פעילי שמאל ותושבים מקומיים. חלק מהצעירים הכו ובעטו על דלתות הדירות והחנויות ברובע, ושרו: "זוהי הארץ שלנו".

במשטרה נערכו בכוחות מתוגברים כדי למנוע הפרות סדר ושוטרים נאלצו להפריד בין הצדדים. עשרה יהודים וחמישה ערבים נעצרו במהלך האירועים.

בשער שכם התגודדו מאות צעירים ממשתתפי הצעדה. כוח משטרה הפריד ביניהם לבין התושבים הפלסטינים. גם פעילי השמאל לא פספסו את ההזדמנות, הגיעו למקום, והפגינו נגד הצעדה.

עימותים נוספים התרחשו ברחוב הנביאים, סמוך לשער שכם, שם התקיימה הפגנת שמאל שלא באישור המשטרה נגד איחוד העיר. כוח משטרה ביקש מהמפגינים לעזוב ולאחר שסירבו, פינה אותם בכוח.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאם בטקס הממלכתי בגבעת התחמושת. לשכת העיתונות הממשלתית פרסמה תמונות של נתניהו מצייר את החומות ואת מגדל דוד במטוסו בדרך לפראג.

חברי כנסת מהימין, בליווי קבוצה מצומצמת של אנשים, ניצלו את ההזדמנות, עלו להר הבית והתפללו במקום.

צפו בתיעוד הצעדה בירושלים. צילום: פלאש 90

יום ירושלים (צילום פלאש 90) (1) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (2) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (3) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (4) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (5) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (6) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (7) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (8) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (9) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (10) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (11) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (12) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (13) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (14) יום ירושלים (צילום פלאש 90) (15)

7 תגובות

כולם ציוניים, והציונות היא מינות. פלא על אתר כה מכובד וערכי, שמביא דברים כאלה שהם בגדר תועבה גמורה לכל חרדי באשר הוא [במיוחד שגם הצניעות לא מי יודע מה נשמרת באירועים הללו].

מצלמים כאן יהודים שעוברים בשאט נפש על איסור כרת רח"ל של כניסה להר הבית בזמה"ז כשכולנו טמרי מתים, כדעת כל פוסקי הדור האחרון. איך לא מתביישים בכך??????

באמת, באחת התמונות רואים בחורים חסידיים עומדים ונהנים מהאירוע.
זה לא בושה? איך בחורים חסידיים נהנים מדגלי הציונים שעקרו את האידישקייט מעם ישראל?

בהחלט ג"א מצטרף, לאתר שמייצג עצמו כאתר החדשות החרדי היחיד בהכשר נתיב צריכים להסתייג בהביאם מאורעות אלו!
המזרחניקעס בלאו הכי לא צריכים אתר שכזה להם יש מסננת אתרים סרוגה כמו הכיפה…

יש אחד מגדולי הפוסקים בדורנו התיר זאת, הגרד ליאור שליט"א

"מגדולי הפוסקים", נו נו…

מה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *