במשטרה מגבירים את המאמץ ללכוד את כל המעורבים באינתיפאדת ההצתות • במקביל עצרה המשטרה מספר אזרחים שפרסמו קריאות מסיתות להצתה - בהם 3 יהודים שקראו ל"נקמה"

24 עצורים במעורבות באינתיפאדת השריפות נחקרים כעת במשטרה, 18 מהם הם ערביי ישראל והיתר תושבי הרשות.

במשטרה אומרים כי "בסך הכלעד כה נעצרו 37 חשודים, 13 שוחררו לאחר חקירה". במקביל נפתחו תיקי חקירה בחשד להצתות של 233 שריפות.

בנוסף, חמישה נעצרו בחשד לקריאות מסיתות ברשת, שלושה מהעצורים יהודים שקראו ל"הצית כפרים ערביים כנקמה על אינתיפאדת ההצתות".

סוידאו: מחבל מנסה להצית שריפה באזור פארק בגין

מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, ביקר הבוקר בישוב חלמיש שספג פגיעה קשה כתוצאה מהצתה . "אני לא יודע להגיד בוודאות ואני לא רוצה להפריע למאמצי החקירה. אין ספק שמנקודת זמן מסוימת שהנושא עלה לכותרות זה הפך להיות 'גל' כי כל אחד ראה כמה קל, וגם הסברנו לכולם כמה זה פשוט – וגם את זה צריך לקחת בחשבון", אמר אלשיך בהתייחס ליתר הזירות.

הוא הוסיף: "אני מניח שבאירועים הראשונים יש לנו יותר אירועי רשלנות בתמהיל ובאירועים היותר מתקדמים זה כבר הכל הפך להצתות מכוונות". אבל אנחנו חוקרים את הכל בצורה מסודרת".

לדבריו, "ברור לחלוטין שבאזורים שבשליטה פלסטינית יש קלות גדולה להגיע ליישוב הסמוך ולזרוק בקבוק תבערה ובזה זה נגמר. קשה יותר לפלסטיני להגיע לתוך מדינת ישראל, אבל זה לא שזה מאוד קשה, בסופו של דבר יש לנו שוהים בלתי חוקיים אינספור, אז יש מכל המגוון… אם הצתה היא הצתה מכוונת, אז בוודאי שהיא טרור".

ליברמן: "ב-17 מקרים מדובר באופן ודאי בהצתה בזדון"