עכשיו זה סופי: השריפה הגדולה בחיפה – הצתה על רקע לאומני

חקירת גל השריפות ברחבי הארץ: רה"מ והשרים עודכנו היום כי מחקירת השריפה בחיפה עולה שמדובר בהצתה על רקע לאומני • בינתיים בעיר: עובדי חברת החשמל ומהנדסי העירייה מתחילים בשיקום הנזקים • צפו בתיעוד

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

חקירת גל השריפות ברחבי הארץ נמשכת, כשההערכה היא שלפחות מחציתן הן תולדה של הצתה מכוונת ע"י מחבלים. ערוץ 10 חושף אחה"צ כי ראש הממשלה והשרים עודכנו היום שחקירת המשטרה והכבאות מובילה למסקנה שהשריפה בחיפה היא הצתה על רקע לאומני.

בתוך כך, תנועת הרכבות בין חדרה לבנימינה הופסקה בשל שריפת קוצים סמוך למסילות. כוחות כיבוי במקום.

בינתיים ברחבי העיר עמלים עובדי חברת החשמל, כמו גם כורמים הנדסיים מטעם העירייה, על שיקום וטיפול ראשוני במפגעים שהשריפה גרמה. צפו בתיעוד. צילום: יובל וייס

מוקדם יותר דיווחנו כי 24 עצורים במעורבות באינתיפאדת השריפות נחקרים כעת במשטרה, 18 מהם הם ערביי ישראל והיתר תושבי הרשות.

במשטרה אומרים כי "בסך הכל עד כה נעצרו 37 חשודים, 13 שוחררו לאחר חקירה". במקביל נפתחו תיקי חקירה בחשד להצתות של 233 שריפות.

בנוסף, חמישה נעצרו בחשד לקריאות מסיתות ברשת, שלושה מהעצורים יהודים שקראו ל"הצית כפרים ערביים כנקמה על אינתיפאדת ההצתות".

מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, ביקר הבוקר בישוב חלמיש שספג פגיעה קשה כתוצאה מהצתה . "אני לא יודע להגיד בוודאות ואני לא רוצה להפריע למאמצי החקירה. אין ספק שמנקודת זמן מסוימת שהנושא עלה לכותרות זה הפך להיות 'גל' כי כל אחד ראה כמה קל, וגם הסברנו לכולם כמה זה פשוט – וגם את זה צריך לקחת בחשבון", אמר אלשיך בהתייחס ליתר הזירות.

הוא הוסיף: "אני מניח שבאירועים הראשונים יש לנו יותר אירועי רשלנות בתמהיל ובאירועים היותר מתקדמים זה כבר הכל הפך להצתות מכוונות". אבל אנחנו חוקרים את הכל בצורה מסודרת".

לדבריו, "ברור לחלוטין שבאזורים שבשליטה פלסטינית יש קלות גדולה להגיע ליישוב הסמוך ולזרוק בקבוק תבערה ובזה זה נגמר. קשה יותר לפלסטיני להגיע לתוך מדינת ישראל, אבל זה לא שזה מאוד קשה, בסופו של דבר יש לנו שוהים בלתי חוקיים אינספור, אז יש מכל המגוון… אם הצתה היא הצתה מכוונת, אז בוודאי שהיא טרור".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן