עיריית בני ברק מדבירה בימים אלו מוקדים לדגירת יתושים באזור כדי למגר את תופעת היתושים שמטרידה את התושבים

מוקדים לדגירת יתושים נמצאו בימים אלו בסמוך לכביש 4 (כביש גהה), מחוץ לתחום השיפוט של העיר בני ברק, בקרבת העיר, ולמרות זאת, הם הודברו בימים אלו על ידי מנטר מקצועי מטעם העירייה, כדי למגר את תופעת היתושים המטרידה תושבים בשכונת רמת- אלחנן הסמוכה לכביש 4.

תחום הדברת היתושים באזורים שונים של העיר קודם משמעותית במסגרת שיתוף- פעולה יסודי ומקיף בין העירייה לבין המשרד הממשלתי להגנת הסביבה, במסגרת פגישה בנושאי איכות הסביבה שהתקיימה בין ראש העיר יעקב אשר, ומנהל מחוז תל אביב במשרד להגנת הסביבה ברוך ובר.

לא מכבר החלה לפעול מחלקה עירונית עצמאית לאיכות הסביבה, בראשותו של סגן ראש העיר אברהם רובינשטיין ובהנהלתו של מרדכי ויסלובסקי, לאחר שבמשך שנים רבות, מסיבות תקציביות, פעלה המחלקה כחלק מרג"ב- יחידת איכות הסביבה משותפת לעיריות בני ברק ורמת- גן. עם הקמת המחלקה העירונית העצמאית גייסה העירייה צוות מקצועי מעולה.

ויסלובסקי ביקר באחרונה פעמים אחדות עם המנטר המקצועי בשטחי פינת החי העירונית שבסמיכות לשכונת רמת אלחנן ולא נמצאה כל דגירת יתושים. במהלך הסיור נתגלו שני אתרים, מעבר לכביש 4, הם הודברו ונקבע מעקב שבועי אחר המצב באתרים.

מח' איכות הסביבה של העירייה מבצעת באופן סדיר פעולה מקיפה של ריסוס והדברה מפני יתושים בכל אזורי העיר, וזאת בנוסף לעבודות הריסוס הקבועות המתבצעות מידי יום שלישי בשבוע במוקדי הצטברות מים, כולל שאיבת מים. כמו כן ישנו טיפול קבוע ושוטף בפניות המגיעות ישירות למחלקה של העירייה, או למוקד העירוני.

הנהלת המחלקה פנתה לתושבים בקריאה לשתף פעולה, ובנוסף לטיפול העירוני במוקדי דגירת היתושים, לבדוק ולאתר מוקדי מים עומדים בחצרות הבתים, במקלטים, בגגות ובמגרשים, כגון: דודי מים, תחתיות של אדניות, צמיגים וכלי קיבול אחרים ולייבשם מיידית.

כמו כן, למנוע באופן מוחלט כל גלישת ביוב לא מבוקרת או דליפת מים היוצרת שלולית כמו טפטוף מזגנים. בעלי בריכות נוי מתבקשים להקפיד במיוחד שלא יתפתחו זחלי יתושים בתחומם, ובד בבד, להכניס דגי גמבוזיה לבריכות הנוי, שכן הללו ניזונים מזחלי יתושים.

בתמונה: אחד משני אתרי דגירת היתושים שנתגלה מחוץ לעיר, בסמוך לכביש גהה.

תעלה מקשרת מטלון גבעת שמואל