בדברים שנשא אבי המהפכה החוקתית, נשיא ביהמ"ש העליון בדימוס אהרון ברק, בכנס בו השתתפה שרת המשפטים הוא הטיח בפניה ביקורת על כוונתה לחולל רפורמה בבחירת השופטים לעליון והזהיר כי "ימליץ לכל חבריו השופטים לפרוש"

נשיא בית המשפט העליון לשעבר בדימוס אהרון ברק המכונה אבי המהפכה החוקתית, התייחס בשבוע שעבר לרפורמות שמנסה שרת המשפטים שקד להכניס אל תוך מערכת המשפט.
בנאום תוקפני בשבוע שעבר יצא ברק באופן חריף נגד הרפורמות ויש האומרים כי אף חצה את הגבולות כשקרא לשופטים להתפטר מתפקידם אם יצלחו השינויים.

בכנס השנתי של 'עמותה למשפט ציבורי' בה נכחה גם שרת המשפטים איילת שקד, השמיע ברק נאום מעורר מחלוקת שעיקרי דבריו נחשפו ב'News1'.

לדבריו "צריך להבין שבית המשפט העליון הוא משפחה אחת, גם אם יש דעות שונות – טובתה של המדינה היא שיהיה בית משפט קוהרנטי, שהיחסים בו יהיו כמו במשפחה, עם כל חילוקי הדעות. לא ניתן להכניס למערכת הזו מישהו שאיננו חלק מהמשפחה".

ברק הוסיף ופנה לשרת המשפטים איילת שקד והצהיר בפניה כי כשופט הוא היה נאבק ללא פשרות נגד ההצעה לבטל את הווטו של שופטי בית המשפט העליון בוועדה למינוי שופטים.

"אם היית עושה לי את האיום הזה, הייתי מתפטר והייתי אומר לכל שופטי בית המשפט העליון להתפטר".

אם יהיו איומים, כולנו יוצאים לגמלאות, ואציע את זה לכל חברי".

לדברי העיתונאי יואב יצחק שחשף את הדברים, קשה להגזים בחומרת הדברים. מי שעמד שנים רבות בראש מערכת המשפט בישראל, מכריז מלחמה נגד נבחרי הציבור ומאיים בהשבתת המערכת. כל זאת בגלל שינוי טכני לכאורה בוועדה, שאיננו פוגע ברוב המוצק והאוטומטי שממילא יש לשופטים בדרך כלל בוועדה".

נזכיר כי רק לפני שבועות אחדים געשה הארץ לאחר שנישאת העליון הזהירה את שקד כי היא "הניחה על השולחן אקדח טעון".

זכורים גם דבריו המפורסמים של השופט המנוח מישאל חשין כי "מי שירים יד על ביתי אגדע את ידו".