קלמנוביץ' מתריע: "בעוד 10 שנים דתיים לאומיים רבים יהפכו לרפורמים"

גשר חד סטרי: המשנה לראש העיר ירושלים מתריע בכנס פנימי של אנשי "הבית היהודי" על המדרון החלקלק שבפניו ניצב חלק גדול מאוד בציונות הדתית: "חייבים להלחם בהם בהקדם"

חבר מועצת עיריית ירושלים ויו"ר מפלגת "הבית היהודי" בעיר דב קלמנוביץ הזהיר אמש בגיבוש פנימי שנערך לפעילי 'הבית היהודי' ושדן בין היתר בגיבוש השקםת המפלגה בענין "מתווה הכותל", כי הבית היהודי מתחיל יותר ויותר לאבד את זהותו האורתודוכסית לטובת הרפורמה.

"היהודים הרפורמים הם זייפני יהדות ואינם משתייכים לזרם של 'יהדות לייט' או כל זרם אחר אלא הם אוחזים ביהדות מזויפת. חייבים להילחם בתופעת הרפורמיות בהקדם מכיוון שהציונות הדתית רדומה ואינה מבינה מה קורה סביבה בגזרה הזו. לא מדובר רק בכותל אלא בזליגה של הציבור שלנו לזרם הרפורמי אם תהיה בהם הכרה בארץ". התריע קלמנוביץ'.

"הדתיים הלייטים מתקרבים לרפורמים בתפיסותיהם ופתיחותם לנושא, וכי בעתיד הלא רחוק (בעוד 10 שנים, תרשמו לפניכם) נמצא עצמנו עם זרם רפורמי עצום אליו יעברו עם השנים יהודים מאמינים רבים, כולל בוגרי החמ"ד". הזהיר.

"כבר כיום ניתן לראות בליל שבועות חבר'ה שהלכו לאמרית התיקון בבית שמואל הסמוך למוסדות רפורמים".הוא התריע כי " אותם חבר'ה לאט לאט 'ידבקו'. הם ידבקו בכך שהולכים עם כיפה אך מסמסים בשבת, הם ידבקו בכך שלא שמים מחיצות בבתי הכנסת והוא מעורב, הם ידבקו בכך שמציגים את עצמם כדתיים אך למעשה לא מקיימים את התורה כהלכתה, ידבקו בנוחות ובחדשנות שאין לה מקום. אין דבר כזה התחדשות יהודית, זו רפורמה חדשה שהומצאה ותו לא", טען קלמנוביץ'.

הוא הזהיר כי "עלינו לפעול ולתפוס עצמינו בזמן כדי לחבר בין קצוות היהדות האורתודוקסית ולהחזיר את כולם הביתה – המלחמה הזו היא כמו מול ארגוני שמאל, היא כמו המלחמה על ארץ ישראל, עמונה ועפרה".

לדבריו, "הכסף שיש לתנועה הרפורמית גדול ומסוכן, ממש כמו הכסף של הקרן החדשה לישראל מאירופה שמאיימת על צביונה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית. אסור לנו לתת להם להיות המיינסטרים בישראל, כי זה הקטן עוד עלול, לא עלינו, גדול להיות".

2 תגובות

סוף סוף מישהו שם את הדברים על השולחן, כל הכבוד קלמנוביץ.
הגיע הזמן לפצל את הציבור הד"ל לשתי קבוצות שככל הנראה לא ניתנות לאיחוי – הזרם התורני שהוא אורתודוכסי, והזרם הלייט שהוא נאו-רפורמי. אם ה' הוא האלקים לכו אחריו ואם הבעל הוא האלקים לכו אחריו ואל תפסחו על שתי הסעיפים

אמת לאמיתה!!!
כל מי שעיניו בראשו רואה את זה, והדוגמאות לא חסרות, וכל הכבוד שיש אחד שיש לו את האומץ לומר את הדברים.
ומכאן השאלה הגדולה המופנית לכל רבני הציבור הדל"י "איכה" היכן אתם, מדוע אין קולכם נשמע לעצור הסחף הנורא.
ומכאן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן