שר הבריאות יעקב ליצמן שקידש מלחמה נגד המזון המהיר לסוגיו החליט ללכת צעד קדימה, ולאחר שיצא נגד רשת 'מקדונלד'ס' ונגד השוקו הממותק בקייטנות - הוא מסמן את היעד הבא: הסופגניות

נראה כי שר הבריאות יעקב ליצמן החליט לקדש מלחמה למען בריאותם של אזרחי ישראל.

לאחר שפתח חזית נגד יצרני המזון המהיר, וקמפיין בעד המודעות לתזונה נכונה, מסמן ליצמן את היעד הבא, מלחמה ב'סופגניות' עתירי השומן המשווקים בחנויות לקראת חנוכה.

בנאום שנשא אמש שר הבריאות בכינוס "אורח חיים בריא" של עמותת "מהיום", הזכיר ליצמן, כי "כשהבעתי את עמדתי וביקשתי מהאזרחים להימנע מאכילת מקדונלד'ס חשבו שהשתגעתי. אם הייתי צריך להגיד היום הייתי אומר: סופגניות אאוט. אפשר למצוא תחליפים ואין צורך להלעיט את הילדים שלנו בסופגניות שאינן תואמות את ערכי הבריאות והתזונה הנכונה. אפשר לאכול כמובן, כי זה חלק ממנהג החג, אבל יש אפשרות לתחליפים. ואני קורא לציבור להימנע מאכילת סופגניות עתירות שומן". כך ליצמן.

http://www.jdn.co.il/news/israel/67120
שר הבריאות הזכיר את הרפורמה שהחליט לקדם בקייטנות הילדים של בתי הספר, כאשר החל מהשנה הבאה ייאסר על קייטנות המתוקצבות על ידי משרד החינוך, להעניק לתלמידים מארזי 'שוקו בשקית' המכילים סוכר.

כזכור, לפני חודשים אחדים יצא שר הבריאות במקפיין נרחב בכלי התקשורת נגד רשת המזון המהיר 'מקדונלד'ס', או אז נחשף ליצמן למתקפה משולחת רסן מצד בעלי אינטרסים, ובמיוחד מצד רשת מקדונלדס עצמה, שאותה ציין שר הבריאות בהודעה שמסר בכנס קרדיולוגים.

הרשת הגיבה להודעה של השר בכך כי הם מקווים שדבריו של השר החרדי נגד מקדונלדס לא נובעים מכך שהם אינם שומרים שבת השר ליצמן הבהיר היום שהוא לא התכוון ספציפית למקדונלס, אלא כללית לתרבות המזון המהיר במקום מזון בריא. וכי התגובה של מקדונלדס לא ראויה להתייחסות.