ב'כולנו' מתנגדים ל׳חוק הכותל׳ של ש"ס – "פגיעה ברפורמים"

בסיעת 'כולנו' הודיעו כי יתנגדו ל'חוק הכותל' של ש"ס, בנימוק ש"הדבר יהווה פגיעה אנושה ביחסי מדינת ישראל והקהילות היהודיות בחוץ לארץ" • "יהודי העולם מתמודדים יום יום במלחמה מול האנטישמיות ואין סיבה שדווקא מדינת ישראל תתנכל להם"

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

כצפוי, "חוק הכותל" של ש"ס מעורר אי נוחות בקרב חלקים מסיעות הקואליציה.

שוב זו סיעת "כולנו" המבקשת לנכס לעצמה את תפקיד 'המבוגר האחראי' שמתפקידה לרסן את הממשלה ולהניא אותה מביצוע מהלכים שאינם תואמים את אג'נדת התקשורת ובכך לזכות לאהדתה הנחוצה לה כאוויר לנשימה במיוחד בימים בהם דו"ח השמאי הממשלתי מגלה כי ניסיונותיהם הבלתי נלאים של האוצר וקבינט הדיור, לחולל את הירידה המיוחלת בענף הדיור לא רק שאינן פועלות את פעולתן אלא בדיוק להיפך.

היה זה צפוי כי קהילות הרפורמים בארה"ב יזדעקו לנוכח ההצעה המבקשת להגבילם בנוכחותם הפרובוקטיבית ברחבת הכותל, התהייה היתה מי תהיה הסיעה שבאמצעותה ינסו הרפורמים לנסות ולחבל במאמצי היהדות החרדית לשמור על אופיו הרוחני של הכותל וקדושתו.

כעת ברור כי תהיה זו סיעת 'כולנו' שלקחה על עצמה את המשימה לדאוג לבל יופלו חלילה אלו המבקשים לקעקע ולהרוס כל צביון יהודי בארץ ובתפוצות.

חברי הכנסת עזריה ואורן מ'כולנו' הביעו היום את מחאתם להצעת החוק כשהאשימו, כי "הצעת החוק שמובילה סיעת ש"ס בעניין הכותל המערבי היא פגיעה אנושה ביחסי מדינת ישראל והקהילות היהודיות בחוץ לארץ".

לדבריהם, "דווקא בשבוע בו מדינת ישראל מקבלת צי מטוסים חדש מארה"ב, בין היתר הודות לסיוע הקהילה היהודית שם, חברי כנסת מחליטים להרחיק עוד יותר את מדינת ישראל מהם".

השניים סבורים, כי "מדינת ישראל המהווה בית לעם היהודי באשר הוא, ומגדירה עצמה כמדינת הלאום של העם היהודי ללא קשר לאופן ולצורה בה יהודי מקיים את יהדותו, עליה לעמוד באמות המידה שהציבה לעצמה".

"היהודים בחו"ל מתמודדים יום יום עם יחס גזעני ואנטישמי בגלל היותם יהודים ועם איומי החרם על ישראל (BDS) ומדינת ישראל צריכה להיות למשענת ולא להפנות להם את העורף", טוענים החכי"ם אורן ואזריה.

אחדות חרדית: כלל חברי הכנסת החרדים חתמו על חוק הכותל של ש"ס

השניים הבהירו כי פניהם למאבק בנושא וכי "לא ניתן לחברי הכנסת להקריב את יחסי ישראל ויהדות העולם בתמורה לגחמות הנובעות מהרצון לשלוט ברחבת הכותל ולא לאפשר לכל יהודי ויהודייה להתפלל לפי מנהגם".

לדבריהם, קיימת החלטת ממשלה בנושא, המסדירה את פעילות המקום.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell