קליאן קונאווי, מי שניהלה את הקמפיין של הנשיא הנבחר, חושפת היום כי "אנשיו החלו בחיפוש אחר אתרים בירושלים לאיוש בנין השגרירות" • הפלסטינים מצידם מאיימים כי המהלך יגרור מחאה אלימה מצידם

קליאן קונאווי, מי שניהלה את הקמפיין של הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ חשפה היום כי הוא מתעתד להעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים, בהתאם להצהרת הקמפיין שלו.

לדבריה, "העברת שגרירות ארה"ב לירושלים נמצאת בעדיפות גבוהה אצל טראמפ, וכי שמעה אותו מדבר על כך בשיחות סגורות".

היא הוסיפה כי מדובר במהלך מבורך שיזכה לברכתה של ישראל ולאהדת העם האמריקני.

נזכיר כי במהלך קמפיין הבחירות שלו, הבטיח טראמפ כי לכשייבחר יפעל להעביר את בנין שגרירות ארה"ב מתל אביב לבירת ישראל, ירושלים.

במקביל מדווח ערוץ 2 הערב, כי אנשיו של טראמפ כבר החלו בחיפושים אחר מבנה מתאים בבירה שיוכל לאייש את בנין השגרירות.

עד כה נהגו כלל נשיאי ארה"ב להבטיח במהלך קמפיין הבחירות שלהם בניסיון לפזול לקול היהודי, כי יפעלו לממש את הצעד ולהעביר את השגרירות אלא שהדבר נותר בגדר הבטחה.

הגדיל לעשות נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש שנחשב לאחד מתומכיה הגדולים שלישראל, שחתם על צו המחייב את ארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים אלא שלצו עליו חתם בוש נוסף מסמך נלווה ולפיו יתאפשר בכל שנה לנשיא המכהן, בהתאם לשיקול דעתו, להאריך את המצב הקיים בשנה נוספת.
רק בשבוע שעבר אישרר הנשיא אובאמה את חתימתו השנתית הדוחה בשנה את מועד ההעברת השגרירות.

יצוין כי נושא העברת השגרירות הינו נושא רגיש מבחינת ארה"ב, משום שהבעת צעד שכזה משמעותו הכרה במדינת ישראל הריבונית שבירתה ירושלים, צעד שעלול להרגיז את הפלסטינים שכבר הזהירו כי מהלך שכזה יגרור בעקבותיו מחאה אלימה.