שעות לאחר מותו הטראגי של יוסף קילינסקי בן ה-74 בעקבות הצפה במנהרה בחיפה, סוגרת המשטרה מספר כבישי בעיר • בינתיים משמיעים בני משפחתו של ההרוג טענות קשות על רשלנות מצד כוחות החירום ודורשים: "שהאחראים יתנו את הדין"

מאוחר מידי: בעקבות ההצפות ברחבי העיר, סגרה הערב משטרת חיפה את דרך בר יהודה מול תחנת הדלק, לכיוון גשר פז. כמו כן, בשל התחזית הסוערת להמשך הלילה ולמחר סגרה המשטרה את המעברים התת-קרקעיים ברחוב חלוצי התעשייה שבמפרץ חיפה, המקום שבו נהרג הבוקר יוסף קילינסקי בן ה-74 כתוצאה מהצפה.

כמו כן נסגרו לתנועה המעבר מתחת לכביש 70 בין כפר חסידים ליגור ודרך בר יהודה בנשר מרחוב השלום עד הצ'ק פוסט. בנוסף, רחוב קק"ל בקריית ביאליק ייחסם מחצות הלילה עד הבוקר. בשעות הבוקר תתבצע הערכת מצב כדי להחליט מתי לפתוח את כל הכבישים שנסגרו מחדש.

בתוך כך, משפחתו של האזרח שנהרג הבוקר במנהרה שהוצפה משמיעה טענות קשות כלפי גורמי החירום וההצלה שיכלו, לטענתה, למנוע את האסון.

הטענה המרכזית של המשפחה היא שהכוחות שהגיעו לזירה טיפלו בנהגים אחרים ולא הבחינו במנוח ששהה במקום שעתיים עד אשר אותר ע"י מספר מחלצים. "זו טרגדיה איומה, אני מקווה שמי שאחראי לזה יועמד לדין", אמרה אלמנתו.

בכבאות והצלה דוחים את ההאשמות ומתעקשים: הכוחות פעלו כנדרש. "צוות לוחמי האש פעל כנדרש, חילץ את האשה אשר היתה תקועה על גג רכבה (ואשר מלכתחילה היתה הסיבה היחידה בגינה הוזעקו לוחמי האש למקום), ביצע סריקות בשני רכבים נוספים אשר היו במקום וזאת תחת תנאי חשכה ועכירות קשה של המים", נאמר בהודעת דוברות כב"ה.

בוידאו: תיעוד של חילוץ נהגים מתוך המנהרות, הבוקר