בפעם השלישית: נדחתה הפגישה עם נתניהו בנושא "מתווה הכותל"

פגישת רה"מ עם הרבנים הראשיים והנציגות החרדית שנועדה להתקיים מחר, נדחתה פעם נוספת - הצדדים צפויים להיוועד, בשל דרישת בג"צ לנמק מדוע איננה מיושמת החלטת ממשלה שכבר התקבלה בנושא

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

ראש הממשלה נתניהו העביר הערב מסר לנציגות החרדית כי הפגישה שנועדה להתקיים עמם מחר בשעות הבוקר תדחה ליום ראשון בשעה 19:00 בערב.

מדובר בדחייה שלישית בשבועות האחרונים מטעמו של רה"מ של הפגישה האמורה לעסוק ב"מתווה הכותל" ובהתנגדות הנציגות החרדית לכך.

יצויין, כי הנציגות החרדית מתנגדת נחרצות למתווה הפשרה בנושא הכותל המתגבשת לה בימים אלו בלשכת ראש הממשלה, לאחר שזו טומנת בחובה הכרה רישמית של מדינת ישראל בתנועה הרפורמית באמצעות הקצאת שטח תיפלה עבורם ברחבת הכותל.

הפגישה המתוכננת, נועדה להתקיים בשל העובדה כי בג"צ הורה למדינה לנמק, מדוע 'המתווה' שכבר אושר ע"י הממשלה לפני חודשים אחדים, טרם מיושם בשטח הלכה למעשה.

נזכיר, כי רק לפני כשבועיים בשיחה עם תלמידים נדרש רה"מ לשאלה בענין יישום מתווה הכותל, וחשף את הקונפליקט העצום בו הוא נתון, מצד אחד נתניהו נחשב לידיד ותיק של התנועה הרפורמית העולמית המתייצבת לצד מדינת ישראל במאבקה העולמי באנטישמיות מצד שני, אם חפץ נתניהו חיים פוליטיים הרי שעליו לרצות מנגד גם את שותפיו החרדים בממשלה שבלעדיהם לא קיימת הממשלה.

נתניהו גילה במהלך שיחתו, כי "אנו מנסים להעלות פתרונות שכעת עלו על שרטון, אבל הכותל יהיה שייך לכל יהודי ויהודייה בעולם, כך אני רוצה. הפשרות שהיו עלו כעת על שרטון אני לא מכחיש, אבל צריך הרבה סבלנות ואני מקווה שנסדר את זה".

נזכיר, כי הפגישה האחרונה שנקבעה בין נתניהו לחרדים בנושא, נקבעה ליום ראשון האחרון אלא שזו הסתיימה כעבור רבע שעה מאז החלה, לאחר שמספר מוזמנים ביניהם היועה"מ, ח"כ גפני והרבנים הראשיים נעדרו במפתיע, או אז נקבע כי הפגישה תתקיים ביום שלמחרת, אלא שאז נזכרו בלשכת רה"מ כי עליו להיערך לקראת נסיעתו המדינית הצפויה לאזרבייג'ן ולקזאחסטן.

כאמור הפגישה נדחתה ליום ראשון הקרוב, או אז כך מקווים הגורמים הנוגעים בדבר, יוכלו העניינים לידון בכובד ראש וברצינות הראויה. יחד עם זאת חשוב לציין כי גורמים המקורבים ליו"ר ש"ס כבר הודיעו כי בכוונתו להעלות בפני רה"מ את "מתווה הכותל של ש"ס", הצעת החוק שתסדיר את מעמדו של הכותל המערבי בספר החוקים של מדינת ישראל, הצעה שהוגשה על ידי חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן