תושבי עמונה עדיין מכונסים • נתניהו מפציר: "תקבלו את ההחלטה הנכונה"

עדכונים שוטפים לקראת ההכרעה הדרמטית: תושבי עמונה מתכנסים כעת בעפרה כדי לדון בהצעה האחרונה • תיעוד: פעילי 'עוצמה יהודית' מחו נגד נציגי הממשלה שהגיעו לישוב • נתניהו: "עשינו כל מאמץ"

ממתינים להכרעת התושבים: תושבי הישוב עמונה מתכנסים הבוקר בישוב עפרה הסמוך לדיון במתווה המשופר שהוצג להם הלילה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט. התושבים התבקשו להודיע את החלטתם עד לשעה 12:00, על מנת לאפשר את הגשת הבקשה לדחיית הפינוי לבג"ץ עוד היום – כאן ב-JDN נביא עדכונים ודיווחים שוטפים לאורך כל הבוקר בהתאם להתפתחויות

נתניהו מפציר בתושבים: בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למתווה המשופר שהושג והפציר בתושבים לקבלו. להלן דבריו המלאים של רה"מ בנושא: "בחודשים האחרונים ובמיוחד בשבועות האחרונים, בימים האחרונים ואתמול עד לפנות בוקר, עשינו מאמצים גדולים מאוד כדי להביא פיתרון מוסכם לעמונה. קיימנו עשרות דיונים, הבאנו הרבה מאוד הצעות חלקן מחוץ לקופסה, ועשינו זאת מתוך רצון טוב ואהבת ההתיישבות.

לא היתה ממשלה שדאגה יותר להתיישבות בארץ ישראל ואין ממשלה שדואגת יותר. אנחנו עושים כל מאמץ אפשרי.

ראשי היישוב עמונה והשר בנט שהיו במשרדי יכולים להעיד על עובדה פשוטה: עשינו את המקסימום. אני יכול רק לקוות שתושבי עמונה שדנים ביניהם עכשיו בהצעת המתווה יקבלו אותו. זו תהיה ההחלטה הנכונה להם, להתיישבות, לעם ישראל כולו ולמדינת ישראל".

תיעוד מעמונה: מלוה מלכה עם דרבוקות בלילה, תפילת שחרית מול ההרים – בנץ

גלנט הגיע לעמונה והותקף מילולית ע"י פעילי 'עוצמה יהודית': שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ביקר הבוקר בעפרה ובעמונה לקראת הפינוי, ואמר: "המהלך הזה כואב לכולנו. נצטרך להתגבר יחד ולשמור על אחדותנו. אסור שיווצר קרע בין חלקי העם בישראל.
עימות בין מתנחלים לכוחות הבטחון הוא חמור ונעשה הכל כדי למנוע אותו. צריך לשמור על אחדות, ולמנוע את הפילוג.

ישראל היא מדינת חוק ואת החלטות בית משפט במדינת חוק צריך לקיים, כואבות ככל שיהיו. אנחנו נמצא דרך לבנות עמונה גדולה יותר וחזקה יותר, גם אם במקום סמוך. נמשיך הלאה ונחזק את ההתיישבות."

מי שהיו מרוצים פחות מהדברים הם פעילי 'עוצמה יהודית' שמחו כנגדו. צפו בתיעוד

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית, אומר בעקבות המחאה: "המחאה שהתארגנה נגד יואב גלנט היא תפארת הדמוקרטיה. יש לשר חוצפה להגיע לעמונה לאחר שעמדת מפלגת כחלון בעד החרבת עמונה ידועה. זו פרובוקציה. למרות זאת גאה בנוער שלנו שידעו למחות ולצעוק והצטרפתי אליהם אך איש לא נגע בגלנט ושיחק ליידים שלו".

התנכלות לשם התנכלות: גם אם תושבי עמונה יאשרו את המתווה החדש, הרי שבארגון השמאל הקיצוני 'יש דין' כבר פועלים כדי לטרפד גם אותו. בארגון טוענים כי הם איתרו פלסטיני המחזיק בבעלות בחלקה 38 שעליה מבוסס המתווה, שבה אמורות היו להתיישב 24 מהמשפחות המתגוררות כיום בעמונה.

בארגון מתכוונים להגיש בשמו התנגדות להקמת המבנים על החלקה, באופן שעלול לסכל סופית מציאת פתרון מיידי לעמונה על בסיס נכסי נפקדים.

ומהו המתווה המשופר? איך עברנו ממצב של פינוי חד צדדי לפינוי בהסכמה ברגע האחרון? פרטים על הדרמה הגדולה לפנות בוקר תמצאו כאן.

ברגע האחרון: מתווה חדש להצלת עמונה • ההכרעה – הבוקר

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו