החשד נגד גטאס: הבריח 15 טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים

פרטים ראשונים מהחקירה נגד ח"כ באסל גטאס נחשפים הערב: ע"פ החשד, הח"כ של בל"ד הבריח מכשירים סלולריים לשני טרוריסטים המרצים עונש מאסר בישראל • חשש במשטרה: גטאס ינסה להמלט מהארץ, כפי שעשה בן דודו - הח"כ לשעבר עזמי בשארה

שוב פרשה ביטחונית חמורה בה "מככב" ח"כ ערבי ישראלי: שעות לאחר חשיפת ערוץ 2 על חקירה נגד ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת, מפרסם הערוץ בקווים כללים את החשדות נגדו.

ע"פ הפרסום, גטאס חשוד שהבריח 15 טלפונים סלולריים לשני אסירים שנמנים על ארגון פתח – אחד מהם נידון ל-37 שנות מאסר בגין רצח והאחר נשפט ל-15 שנות מאסר. הם הושמו בבידוד לאחר המקרה.

יצוין כי גטאס הוא בן דודו של הח"כ לשעבר עזמי בשארה, מי שנאשם בכך שסייע לחיזבאללה במלחמת לבנון השניה ועזב את הארץ בטרם הצליחו הרשויות לשים עליו את ידן. במובן הזה ניתן לומר כי "התפוח לא נפל רחוק מהעץ". מעבר לפיקנטריה, חשוב להדגיש שבמשטרה קיים חשש מפני תסריט שבו גטאס יפעל כפי שפעל בזמנו בשארה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב לפני זמן קצר לחשדות נגד גטאס וטען שמדובר ״רק בעוד הוכחה בשרשרת לכך שהרשימה המשותפת היא בעצם רשימת המרגלים והבוגדים המשותפת. מעזמי בשארה ועד בסאל גטאס, עבור בנציגת המרמרה בישראל חנין זועבי ושאר חבריהם – נמשיך לפעול לכך שלא רק שהם לא יהיו חלק מכנסת ישראל – אלא לא יהיו אזרחי מדינת ישראל״.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אמר: ״החשדות כנגד ח"כ באסל גאטס הינם חמורים ביותר ואם לא היה מדובר בח"כ, כנראה שהוא היה במעצר לאור חומרת החשדות. חשדות אלה, יחד עם תעשיית הביקורים אצל אסירים ביטחוניים שנהוגה כבר שנים רבות, מחזקים את עמדתי שלמרות חסינות חברי הכנסת, אין מקום לאפשר ביקורי ח"כים אצל אסירים ביטחוניים".

לדברי ארדן, "ביקורים כאלה יש בהם חשש ממשי לפגיעה בביטחון המדינה ואיאבק על הפסקתם".

כאמור, מוקדם יותר פורסם כי המשטרה מנהלת חקירה נגד ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) בחשד לעבירות הנוגעות לביטחון המדינה.

החקירה שמתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, החלה בעקבות מידע שהועבר מיחידת המודיעין של שירות בתי הסוהר. מהמידע עלה החשד שח"כ גטאס ביצע לכאורה עבירות ביטחוניות במהלך ביקורים שקיים אצל אסירים ביטחוניים בבתי הכלא.

"המשטרה סימנה את בל"ד ורוצה לפגוע בה פוליטית בכל דרך", מסר בתגובה חבר הכנסת גטאס. "אין לי מה להסתיר, לכן אתייצב לחקירה. ניסיונות הפחדה מסוג זה לא ישברו את רוחה של בל"ד. כך היה וכך יהיה".

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג מסר בתגובה להחלטת המשטרה לפתוח בחקירה נגד ח"כ באסל גטאס: "חברי הכנסת מהרשימה המשותפת ממשיכים לעשות ככל העולה על רוחם וחושבים שהם מעל החוק. גטאס ממשיך את השושלת המפוארת של חברי מפלגת בל"ד המקבלים את משכורתם ממשלם המיסים הישראלי ובד בבד ממשיכים לפעול נגד מדינת ישראל. הגיע הזמן למצות עימם את הדין בטרם יגרמו נזק גדול בהרבה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן