ארדן האשים כי הוא ירד למחתרת – וגאטס הרים את הטלפון

לאורך כל היום ניסתה המשטרה ליצור קשר עם ח"כ באסל גאטס או עם עוזריו, על מנת לתאם מועד בו יזומן לחקירה, משהאשים השר ארדן כי "גאטס ירד למחתרת", או אז נוצר הקשר והזימון תואם למחר בבוקר

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

פרשת ח"כ באסל גאטס מ'הרשימה המשותפת' ממשיכה להסעיר גם היום את המערכת הפוליטית.

המשטרה עדכנה לאורך כל היום כי ככל שניסתה ליצור קשר עם גאטס לצורך זימונו לחקירה, הרי שהן הח"כ בעצמו והן מקורביו, בחרו שלא לענות לטלפונים ובכך להתחמק מהזימון הצפוי לחקירה.

במצבים כאלה נהוג בדרך כלל לעשות האזנות ואיכון למכשיר הסלולרי, אך לא ניתן לבצע זאת בשל חסינותו של גטאס. לטענת המשטרה הוא מנסה להתחמק מחקירה.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר אחה"צ בראיון לערוץ 2, כי "חבר הכנסת גטאס לא עונה לחוקרים – הוא ירד למחתרת".

אולם בשעות הערב עידכנה המשטרה, כי נוצר קשר עם ח"כ גטאס והוא יגיע מחר למשרדי להב 433.

דוברו של ח"כ גאטס עו"ד חאלד תיתי, תקף את ההאשמות על ירידה למחתרת של חה"כ, "לא ירדנו למחתרת, דברי שווא, אנחנו בקשר עם המשטרה מהבוקר לצורך תיחאום מועד, ח"כ גטאס יתייצב לחקירה".

עם ההודעה שנמסרה ממשטרת ישראל על יצירת הקשר עם גאטס, והביקורת שנשמעה בעקבותיו על ידי חכי"ם מסיעתו על האשמות שווא, פרסם השר ארדן הודעה ולפיה, "בניגוד לשקרים שמופצים מטעם באסל גאטס, אני חוזר ומבהיר שעד לרגע בו התראיינתי והודעתי שהוא ירד למחתרת, לא ניתן היה ליצור איתו קשר או עם עוזריו". לשון ההודעה.

יצויין כי רוב חברי הסיעה המשותפת גינו במהלך היום את מעשיו של גאטס, יו"ר הרשימה ח"כ איימן עודה אמר, כי "ההאשמות שפורסמו נגד ח"כ באסל גאטס בתקשורת הן חמורות מאוד ולכן צריכות להתברר בחקירה ולא בבית משפט שדה של חברי כנסת. חזקת החפות קיימת לכל אדם עד שהוכחה אשמתו ולכן הניסיון כבר לגזור את דינו של גאטס הוא אסור", טען עודה.

לדבריו, "אנחנו מוקיעים את הניסיון הציני והמכוער לנצל את המצב למסע הסתה נגד כלל הציבור הערבי ולניסיון לפגוע בזכויות והחסינות של כלל חברי כנסת. אנחנו מנהלים מאבק צודק בדרכים דמוקרטיות וחוקיות וכך נמשיך לעשות".

במקביל, בישיבת הרשימה המשותפת היום בכנסת, היתה תמימות דעים שהחשדות החמורים נגד גאטס חמורים וגורמים נזק למפלגה ועל גאטס להילחם על שמו מהבית".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן