ח"כ באסל גטאס נחקר כעת במשטרה: "ההר יוליד עכברון"

הח"כ של בל"ד שחשוד בהברחת טלפונים ניידים ומסרים מוצפנים לטרוריסטים בכלא קציעות הגיע הבוקר לחקירה במשרדי להב 443 וניסה לשדר אופטימיות • ארדן: "ההתנהלות של גטאס - כאחרון העבריינים" • בפנים: תיעוד של גטאס מיד לאחר ההברחה

סערת ח"כ באסל גטאס והעבירות הביטחוניות: לאחר שהח"כ החשוד התחמק במשך קרוב ליממה מרשויות החוק הוא התייצב הבוקר לחקירה במשרדי להב 433 בלוד וניסה לשדר אופטימיות לעיתונאים שהיו במקום.

"אצא מהחקירה בראש מורם, ההר יוליד עכבר", הצהיר גטאס.

בינתיים מפרסמת המשטרה תיעוד מהרגע שבו עוכב גטאס ביציאה מכלא קציעות לאחר ההברחה – ראו בתמונה
330 (1)

השר לביטחון פנים גלעד ארדן שב הבוקר וגינה את התנהלותו של גטאס: "ח"כ שמסרב לדבר עם המשטרה ולענות על שאלות עובדתיות ומסתתר מאחורי חסינותו נוהג כאחרון העבריינים, ובמקרה של גטאס שעמד גם דקה דומייה לזכר מחבלים רוצחים זה לא מפתיע אף אחד".

גטאס לא הראשון: כך הפכה סיעת בל"ד לחממה של שת"פ עם הטרור

נזכיר כי גטאס חשוד שהבריח 15 טלפונים סלולריים לשני אסירים שנמנים על ארגון פתח – אחד מהם נידון ל-37 שנות מאסר בגין רצח והאחר נשפט ל-15 שנות מאסר. הם הושמו בבידוד לאחר המקרה.

יצוין כי גטאס הוא בן דודו של הח"כ לשעבר עזמי בשארה, מי שנאשם בכך שסייע לחיזבאללה במלחמת לבנון השניה ועזב את הארץ בטרם הצליחו הרשויות לשים עליו את ידן. במובן הזה ניתן לומר כי "התפוח לא נפל רחוק מהעץ". מעבר לפיקנטריה, חשוב להדגיש שבמשטרה קיים חשש מפני תסריט שבו גטאס יפעל כפי שפעל בזמנו בשארה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב לחשדות נגד גטאס וטען שמדובר ״רק בעוד הוכחה בשרשרת לכך שהרשימה המשותפת היא בעצם רשימת המרגלים והבוגדים המשותפת. מעזמי בשארה ועד בסאל גטאס, עבור בנציגת המרמרה בישראל חנין זועבי ושאר חבריהם – נמשיך לפעול לכך שלא רק שהם לא יהיו חלק מכנסת ישראל – אלא לא יהיו אזרחי מדינת ישראל״.

בצל סערת גטאס: סוכלה הברחת טלפונים ניידים לכלא קציעות • צפו

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו