בקי נורטון דנלופ, בכירה בצוות המעבר של דונלד טראמפ, אמרה במהלך סיור בשומרון: "יש לי אמפתיה לישראלים שרוצים להתיישב לכל אורך המדינה שלהם" • "מי שמגיע ומבקר ביהודה ושומרון רואה שזה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל"

בסביבת נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ ממשיכים בהתבטאויות אוהדות למפעל ההתיישבות היהודית בכל חלקי ארץ ישראל: בקי נורטון דנלופ, בכירה בצוות המעבר של דונלד טראמפ, אמרה במהלך סיור בשומרון כי "מי שמגיע ומבקר ביהודה ושומרון רואה שזה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

בסיור השתתפו גם חברי קונגרס רפובליקנים וחברי הפרלמנט האירופי. משלחת המדינאים הגיעה השבוע לביקור כחלק מהפעילות של יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון, שאותה הקים ראש המועצה יוסי דגן. דנלופ, שביקרה בשומרון גם בשנה שעברה, ציינה כי היא שמחה לשוב לאזור.

לדברי הבכירה בצוות של נשיא ארה"ב הנבחר, "כאזרחית אמריקנית יש לי אמפתיה לאנשים הישראלים שרוצים להתיישב לכל אורך המדינה שלהם, ושהיה להם מקום להרחיב את הקהילות שלהם ואת הבתים שלהם, ושיהיו להם מקומות בטוחים לגדל את הילדים שלהם".

היא אמרה עוד כי "בסיור שעשינו במפעלים ראינו שערבים שמתגוררים בישראל מסוגלים לחלוטין לעבוד אחד ליד השני עם שכניהם הישראלים. הקהילה הבינלאומית צריכה לשים לב למה שבאמת קורה כאן, במקום להקשיב לזרם המרכזי של התקשורת שמדווחת על מה שאינו חדשות אלא מדווחת על דברים מומצאים. הם צריכים להתמקד ולראות מה באמת קורה כאן בשטח של יהודה ושומרון".

הבכירים ובכללם חברי הקונגרס הרפובליקנים דיוויד בראט וסקוט טיילר, וחברי הפרלמנט האירופי מבריטניה רוג'ר הלמר וביל אטרידג', קיימו תצפית מה"מרפסת של המדינה" בפדואל, וביקרו במפעלים בברקן, שם נחשפו לדו-קיום בין הפועלים הפלסטינים לישראלים. בנוסף ביקרו חברי המשלחת במצפה "שלושת הימים" על רכס איתמר.