בג"ץ אישר את בקשת המדינה: פינוי עמונה ידחה ב-45 יום

לאחר דיונים ודחיות חוזרות ונשנות הסכימו הערב שופטי בג"ץ לדחות את פינוי הישוב עמונה בחודש וחצי, זאת כדי לאפשר את יישום המתוה, שבמרכזו: הקמת בתים חדשים למפונים בקרבת מקום
 • היום זה קורה! טורניר הטריוויה הענק של הקיץ בהנחיית המוזיקאי יואלי דיקמן

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

שופטי בג"ץ אישרו הערב את בקשת המדינה לדחות את פינוי היישוב עמונה בארבעים וחמישים ימים, זאת כדי ליישם את המתווה שגיבשה הממשלה וקיבל את הסכמת התושבים.

כאמור, אישור המתוה והדחיה עמד בסימן שאלה זאת בשל עמדה סקפטית יחסית שהשמיעו השופטים בדיונים השונים. כעת, עם האישור הסופי שהעניק בג"ץ, צפויים הגורמים הרלוונטים להעלות הילוך בעבודות להכנת מתחמי מגורים חלופיים למפונים.

מוקדם יותר דיווחנו על עיכוב של הרגע האחרון, לאחר ששופטי בג"ץ לא היו מרוצים מנוסח ההתחייבות שהגישו להם תושבי עמונה בענין הפינוי השקט, ודרשו מהם נוסח בלתי מסויג עד לשעה 17:00.

בדברי השופטים נאמר: "בהצהרה שהוגשה לנו נאמר: "למען הסר ספק, כלל המשיבים תושבי עמונה רואים עצמם מחויבים – בחתימת הנהגת היישוב הנבחרת – ל'הסכם לפינוי ולקידום אפשרויות הסדרת עמונה' (אשר צורף כנספח ב'1 לבקשת המדינה מיום 20.12.2016) וממילא גם למתווה המצורף אליו על פיו הם מתחייבים לפינוי בדרכי שלום וללא כל עימות והתנגדות, וזאת בהתאם להחלטה שהתקבלה ביישוב.

מובן כי התושבים משוכנעים שהמדינה תעמוד אף היא בהתחייבויותיה שלה המפורטות בהסכם שנחתם בין הצדדים".

הצהרה זו מתנה את התחייבות התושבים לפינוי בדרכי שלום ללא כל עימות והתנגדות במימוש ההסכם והמתווה שצורפו לבקשת המדינה להארכת מועד. לא זו הייתה ההצהרה שהתבקשה בהחלטתנו מאתמול. בית המשפט, גם אם ייעתר לבקשת הדחיה, אינו אמור להתייחס לחוקיותו של המתווה ולהיתכנות מימושו. ההצהרה שהתושבים אמורים היו למסור על פי החלטתנו מאתמול הייתה אמורה להיות הצהרה בלשון חד משמעית לפינוי בדרכי שלום ובלא התנגדות, במועד הנדחה, ככל שייקבע כזה.

לפנים משורת הדין, אנו מאפשרים למשיבים תושבי עמונה להצהיר הצהרה בלתי מותנית בלשון חד משמעית בנוסח שנתבקש בהחלטתנו מאתמול, וזאת עד השעה 17:00 היום".

התושבים שיגרו לשופטים את הנוסח המבוקש והאישור, כאמור, ניתן.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן