בחיפה מנצלים את השריפה הגדולה הבוקר בבתי הזיקוק בעיר כדי להפעיל לחץ על הממשלה שתפעל להסיר את האיום הבלתי-קונבנציונאלי על האזור • יונה יהב: "הממשלה הפכה את ערי המפרץ למחסן דלקים מסוכן"

השריפה הגדולה הבוקר בבתי הזיקוק בחיפה הסתיימה בחסדי שמים ללא נפגעים, אך עבור תושבי העיר והאזור מדובר בפרומו לקראת אסון חסר תקדים שיתרח עליהם אם הממשלה לא תתעורר: בשנים האחרונות שבים ומתריעים תושבי העיר, הפוליטיקאים המקומיים ופעילי איכות סביבה על הסכנות הרבות שבבתי הזיקוק והמפעלים המסוכנים הנמצאים באזור.

עיקר החשש הוא מפני המלחמה הבאה עם חיזבאללה. להערכת גורמים רבים ארגון הטרור השיעי יתמקד בהפצצת בתי הזיקוק ומיכלי האמוניה, מה שעלול להוביל לעשרות אלפי נפגעים ח"ו במקרה של "פגיעה מוצלחת".

"זה צלצול השכמה רע מאד לממשלת ישראל אנחנו חוזרים ומתריעים ונלחמים בכל המישורים כנגד החלטת המדינה להפוך את ערי המפרץ למחסן דלקים מזהם ומסוכן", טען הבוקר ראש העיר חיפה, יונה יהב.

לדבריו, "האירוע שאנו עדים לו עכשיו הוא רק דוגמא קטנה לאסון שיכול להתרחש עלינו במקרה של מתקפת טילים"…ממשלת ישראל התעוררו. תושבי חיפה והקריות לא יגלו עוד סבלנות. סבלנותנו נגמרה. מדובר בחיי אדם".

את דבריו סיים יהב בכך ש"יש פה פיצוץ של מכל דלקים שעולה באש בצורה מפחידה. זה יוצר לנו איזשהו פרומו קטן למה שעלול לקרות אם תתרחש פה מלחמת טילים כפי שהצפון חווה לפני עשור. יכול להתרחש פה אסון נוראי והממשלה גוררת רגליים".

בוידאו: תיעוד הלהבות מהמסוק המשטרתי

//www.jdn.co.il/news/israel/780415