היועה"מ: "ח"כ גטאס לא ישתחרר ממעצר להצבעות בכנסת"

במקביל התיר הערב יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לשוטרי משטרת ישראל לפשוט על חדרו של גטאס בכנסת ולערוך במקום חיפוש כאשר קצין הכנסת והיועה"מ נוכחים לכל אורכו

פרשת מעצרו של חבר הכנסת באסל גטאס מגיע לתקדימים ושיאים שטרם ידעה הכנסת.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הנפיק הערב חוות דעת הקובעת כי בניגוד לדיווחים השונים, הרי שחבר הכנסת גטאס השוהה במעצר, לא יוכל להשתחרר ממעצר לשם הצבעות במליאת הכנסת.

בחוו"ד שהנפיק נאמר, כי "חבר הכנסת השוהה במעצר, לרבות מעצר בית או חלופות מעצר אחרות המונעות ממנו להגיע למשכן הכנסת, אינו יכול להשתתף בהצבעות בוועדות הכנסת ובמליאה, וזאת על אף שבמליאת הכנסת לא ניתן למלא את מקומו".

במקביל, מוקדם יותר עידכן יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין את קצין הכנסת, כי יאות לאפשר את כניסתם למשכן הכנסת, של שוטרי משטרת ישראל, על מנת שאלו יוכלו לערוך חיפוש בחדרו של גטאס בכנסת.

בהודעה שפרסם אדלשטיין נאמר, "הנחתי עתה את קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, לאשר לשוטרי משטרת ישראל להיכנס הערב בסביבות השעה 17:30 ללשכתו הפרלמנטרית של ח״כ רטאס לשם חיפוש".

יצויין, כי במקביל, נאסר על עיתונאים לסקר את מבצע החיפוש,אדלשטיין מכתב נגד חכ גטאס וקצין הכנסת או מי מטעמו נכחו לכל אורך החיפוש של אנשי המשטרה כך גם היועה"מ של הכנסת עו"ד אייל ינון.

בהיתר המיוחד שהנפיק יו"ר הכנסת, המתיר את החיפוש נאמר, "בהתאם לסמכות הנתונה לי בסעיף 6 לחוק משכן הכנסת, רחבתו ומשמר הכנסת ובהתאם לפניית ניצב מני יצחקי, ראש אגף חקירות ומודיעין ולצו בית המשפט, אני מתיר בזאת למשטרת ישראל להפעיל את סמכויותיה לצורך עריכת חיפוש בלשכתו של ח"כ גטאס במשכן הכנסת והכל בקשר לחקירה שנפתחה נגדו בביצוע החשדות המפורטות בבקשה לצו חיפוש".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן