גטאס יובא להארכת מעצר: "עד שיחשוף מי מסר לו את הטלפונים"

ח"כ באסל גטאס שנעצר בסוף השבוע עם סיום חקירתו בלהב 433, יובא הבוקר להארכת מעצר נוספת בבימ"ש השלום בראשל"צ • השר ארדן: "גטאס ישאר במעצר "עד שהוא יחליט לספר מי הביא לו את הטלפונים הסלולרים להעביר למחבלים"

חבר הכנסת באסל גטאס יובא הבוקר לדיון בפני שופט בבית משפט השלום בראשון לציון, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בשנית.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס למעצרו של גטאס ובראיון שהעניק אמש ל"קול ברמה" אמר, כי "גטאס יישאר במעצר, עד שהוא יחליט לספר מי הביא לו את הטלפונים הסלולרים להעביר למחבלים".

במקביל, בשעות אחה"צ יקיימו "ועד החירויות שעל ידי ועדת המעקב של ערביי ישראל", הפגנת מחאה מול בית משפט השלום בראשל"צ בדרישה לשחרר את ח"כ באסל ג'אטס ממעצר. ההפגנה תיערך בזמן הדיון באולם ביהמ"ש על הארכת מעצרו.

כזכור, אתמול פשטה המשטרה על חדרו של גטאס בכנסת בכפוף לאישור יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וערכה במקום חיפוש, בנוסף פשטה המשטרה גם על ביתו בכפר ראמה שבגליל. בסיום הפשיטה נטלו עמם השוטרים מסמכים מהחדר.

גטאס נעצר בסוף השבוע, לאחר שהכנסת הודיעה על הסרת חסינותו, הוא זומן לחקירה כשבסיומה נעצר.

במשטרה חושדים כי גטאס ניצל את החסינות המוקנית לו בחוק מתוקף היותו חבר כנסת, ובשעה שביקר אסירים ביטחוניים בכלא 'קציעות', הבריח להם מכשירים סלולאריים וחומר כתוב.

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, גינה את מעשיו של גטאס והאשים כי המשטרה נוקטת באפליה כלפי אסירים פלסטינים. לדבריו, "לא האמנתי. לא האמנתי שיעשה עבירה בצורה לא חוקית, הוא אינטיליגנט. אני חושב שהוא הסתבך קשה בגלל העבירה העקרונית שהוא ביצע שאנחנו מתנגדים לה, הוא לא עבד לפי החוק ואנו פועלים רק על פי חוק".

הוא האשים, כי "ישנה אפליה בין תנאי האסירים הביטחוניים הפלסטינים לבין האסירים הביטחוניים היהודים אך צריך להיאבק בדרך דמוקרטית לתקן את העוול. גטאס עשה דבר לא נכון ולא מקובל עלינו", אמר.

"אני לא מאמין שהוא בעד טרור. אני מכיר אותו, הוא מצהיר בריש גלי מעל לכל במה שהוא נגד פגיעה באזרחים. אין ספק שיש גם פוליטיזציה בכל הסיפור הזה. צריך שתהיה חקירה הוגנת עד הסוף. בן אדם שעבר על החוק צריך להיענש. כואב לי מאוד", הוסיף.

לשאלה האם היה מצפה ממנו להתפטר מהכנסת ענה עודה כי עליו לדון בענין עם חברי סיעתו לפני שהוא יוצא בהודעה לתקשורת, "אציג את עמדתי מול בל"ד לפני שאני יוצא איתה לתקשורת", אמר עודה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *