"רק בזכות התורה ולומדיה יש לנו תשובה לטענת האו״ם על ירושלים" • צפו

בנאום שנשא ח״כ ישראל אייכלר לקראת אישור חוק הבטחת הכנסה לאברכים - הוא התייחס בהרחבה להחלטה האנטי ישראלית באו״ם, וקישר בינה ובין ימי החנוכה ולומדי התורה • צפו בנאום המלא
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם


ח"כ הרב ישראל אייכלר בהצבעה סופית על הבטחת הכנסה ללומדי תורה "רק בזכות התורה ולומדיה יש לנו תשובה לטענת האו"ם על ירושלים הכבושה"

בימי החנוכה זה ענין גדול לחוקק חוק הבטחת הכנסה שיעזור לצעירים עניים לומדי תורה. בחנוכה אנחנו צריכים לדבר על הרעיון של נס פך השמן הטהור. אנחנו יודעים שהיו הרבה ניסים בחנוכה: נס המלחמות, רבים ביד מעטים, גיבורים ביד חלשים וזדים ביד עוסקי תורתך. למה הסמל של חנוכה הוא דווקא הנר על שם הנס של פך השמן הטהור שמצאו בבית המקדש? אכן היו הרבה ניסים במלחמת החשמונאים נגד היוונים. אבל על כל נס שהיה בחנוכה מישהו יכול לומר, זה "כוחי ועוצם ידי עשו לי את החיל הזה". נפלו גיבורים ביד חלשים, אבל ייתכן שאנו כל כך מוכשרים שניצחנו את האויב, למרות שאנחנו מעטים וחלשים. אבל למצוא פכית אחת של שמן שיכולה להדליק רק ליום אחד ודולקת שמונה ימים – כולם צריכים להודות שזה נס גלוי.

גם בימינו יש ניסים שמישהו יכול לחשוב שהוא עשה את זה. אבל הנס של לימוד התורה שיש בימינו – בעולם המודרני 2017-2016 – יהודים שיושבים ולומדים תורה שניתנה לפני 3,300 שנה, זה נס. ההבנה של התרומה לקיומו של עם ישראל על ידי הלימוד הזה, זה נס חנוכה. זהו נס פך השמן הטהור, של ימינו. כולם יודעים את התרומה של סטודנטים שלומדים כל מיני מקצועות, רפואה והנדסה. יש כאלה שמפארים את התרומה של סטודנטים שלומדים משחק, צילום, מוסיקה, מדעי הרוח שאינה מצויה. הכל מובן. אבל אנשים מתקשים להבין את התרומה של לומדי תורה. מה תרומתם למלחמת הקים שלנו?

כתוב: "עומדות היו רגלינו בשערייך ירושלים" – מי גרם לרגלינו שיעמדו במלחמה שערי ירושלים שהיו עוסקין בתורה". חייליו של דוד המלך והחשמונאים עמדו במלחמה וניצחו בזכות השערים המצוינים בהלכה בירושלים. אנשים שהיו יושבים ולומדים תורה ומתפללים להצלחתו. כאשר אומרים בתפילה "גיבורים ביד חלשים וזדים מיד עוסקי תורתך". מי אומר שהזדים צריכים לנצח את "עוסקי תורתך"? מה פה הנס? הנס הוא כאשר מכירים בתפקידם ובתרומתם של לומדי תורה שמשקיעים את חייהם – חיים בעוני – בשביל ללמוד תורה ולקיים את עם ישראל. זה נס.

רק השבוע החליטה מועצת הביטחון באו"ם שהכותל המערבי והעיר העתיקה הם שטחים כבושים. התשובה היחידה שיש לנו לאומות העולם היא שיש לנו תורה שניתנה מסיני לפני שלושת אלפים ושלוש מאות שנה, ושמרנו עליה, והיא אומרת שירושלים וארץ ישראל היא שלנו בגלל שבורא עולם נתן לנו אותה. לא בגלל שכבשנו אותה. כמו שאמרו החשמונאים בימיהם: "לא ארץ זרה כבשנו". באיזו זכות אנחנו יכולים להגיד את זה היום? בזכות החשמונאים של ימינו, בזכות זה שאנחנו דבקים בפך השמן הטהור. בזכות מה הצלחנו לשרוד בים האיסלאמי הגועש? הם רבים ואנחנו מעטים. אל תשכחו, יש מאות מיליוני מוסלמים ורוב העולם אינם משלימים עם קיומנו כאן ואנחנו מצליחים להתקיים.

הקדוש ברוך הוא יעשה לנו ניסים כבימים ההם ובזמן הזה. אור התורה ואור השמן הטהור ואור המנורה תאיר על כל עם ישראל. כל העולם כולו יכירו ויידעו כי עם ה' בא לכאן בזכות התורה בה כתוב שהקדוש ברוך הוא נתן לנו את הארץ הזאת. אנשי שלום אנחנו. לא ארץ זרה כבשנו. אנחנו נשמור על קדושת ארץ ישראל, קדושת ירושלים, קדושת בית המקדש וקדושת הכותל המערבי". – אמר ח"כ הרב ישראל אייכלר.

 

כתבות קשורות

חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן