אתמול יצאו חברי הסתדרות העובדים אל הקלפיות להכריע בין היתר על זהות היו"ר הבא • כ-100 מתוך 700 הקלפיות נמצאו פגומות

אתמול (ג') יצאו חברי ההסתדרות לבחור את היו"ר הבא שלהם, כאשר על התפקיד מתמודדים שניים – היו"ר המכהן עופר עיני, ומולו איתן כבל. התוצאות אמורות להיוודע רק מחר, אך בהסתדרות מדווחים היום על עיכוב בספירת התוצאות בבחירות לראשות הארגון שנערכו אתמול. כך מדווח גל"צ.

גורמים בוועדת הבחירות מסרו כי כ-100 מתוך 700 הקלפיות נמצאו פגומות. מספירה חלקית של הקולות בקלפיות באזורי המגורים מסתמן פער גדול לטובתו של יושב ראש ההסתדרות עופר עיני.

קרא עוד:

[postim]

במטהו של המועמד השני, חבר-הכנסת איתן כבל, דורשים מוועדת הבחירות לפרסם לאלתר את התוצאות ואומרים כי לא ייתכן שועדת הבחירות תסתיר מידע מהמועמד כבל ומהציבור. לטענתם, התנהלות זו מצטרפת לשורה ארוכה של אי סדרים, זיופים ושחיתויות שהתגלו במהלך יום הבחירות. בסביבתו של היו"ר המכהן דחו את ההאשמות.

אחוז מצביעים גבוה

עם סגירת הקלפיות, אמש בשעה 22:00, נקבע שיעור ההצבעה על כ-40 אחוז, שהם כ-200 אלף חברי הסתדרות (מתוך כחצי מיליון חברי הסתדרות). זהו אחוז הצבעה גבוה יחסית, כאשר בבחירות הקודמות, לפני חמש שנים, שיעור ההצבעה עמד על 32 אחוז בלבד.

יור ההסתדרות עופר עיני (צילום פלאש 90)

                                         עיני. צילום: פלאש 90

היו"ר המכהן, עופר עיני, הביע אמש סיפוק מהתנהלות הבחירות, ועקץ את יריבו. "כבל אף פעם לא עסק בענייני העובדים, הוא פתאום ראה שיש בחירות להסתדרות אז הוא החליט להתמודד" אמר עיני.

כבל מצידו טוען שהמשקיפים מטעמו דיווחו אתמול על עשרות מקרים של נסיונות לפגוע בטוהר הבחירות על-ידי איומים על העובדים, העלמת פתקים מהקלפי ומתן מעטפות סגורות לבוחרים. כבל הגיש עתירה לרשות השיפוט של ההסתדרות והוציא צו מניעה לספירת הקולות ב-12 קלפיות מתוך מעל 2,000.