חברי הכנסת החרדים החרדים הצליחו לצמצם ככל הניתן את הפגיעה של חוק מיסוי הדירה השלישית במשפחות החרדיות • אלא שסעיף שולי אחד, כזה שחמק מתחת לרדאר, עלול לגרום לנזק של ממש לאלפי משפחות • כל הפרטים

האם למרות המלחמה של חברי הכנסת החרדים בנזקי המס על דירה שלישית חמק מתחת לראדר סעיף שעלול לפגוע קשות באלפי משפחות חרדיות? למרבה הצער, לפי פרשנות משפטית של עו"ד מאיר מזרחי לחוק מיסוי דירה שלישית, התשובה היא חיובית.

לדברי מזרחי נוסח החוק בנוגע לדירות מפוצלות קובע: "דירת מגורים שפוצלה בהתאם לכל דין, תיחשב כדירת מגורים אחת". זאת אומרת כי דירה שפוצלה לכמה דירות תיחשב כדירת מגורים אחת לעניין מס דירה שלישית, אך ורק אם הפיצול הוא לפי חוק!. אולם דירה אשר פוצלה שלא לפי החוק ומשמשת בפועל כיותר מדירת מגורים אחת, תביא למניין גבוה יותר של מספר הדירות בפועל ובעליה אמור לשאת בתשלום מס ריבוי נכסים גבוה יותר – מה שגם אמור לתמרץ את הרשויות לאתר את אותם עבריינים המפצלים דירות", מסביר עו"ד מזרחי.

המשמעות הישירה והעגומה היא שאלפי חרדים שפיצלו את דירותיהם והוסיפו יח"ד שלא לפי החוק, צפויים להתחיל לשלם השנה מס על דירה שלישית.

עסקני דיור חרדים מציינים שמדובר בסעיף "שהתפלח" לחוק, כך שהח"כים החרדים לא יכלו להבחין בו. לדבריהם, חברי הכנסת גפני ומקלב עשו לילות כימים כדי לצמצם ככל הניתן את הפגיעה של החוק במשפחות החרדיות – ועל סעיף כזה הם היו מרעישים עולמות. "כעת הם יאלצו להלחם כדי להחריג את הסעיף המדובר מהחוק".

ימים יגידו האם ובאיזו מידה הם יצליחו.

מקור: http://bizzness.net/

"הליך לא תקין": אדלשטיין דורש מגפני דיון חוזר במס על דירה שלישית