ההתרסה של נשות הכותל לשיא: "להסיר את המחיצות ברחבה המרכזית"

וּפָרְצוּ חוֹמוֹת מִגְדָּלַי: "נשות הכותל" דורשות מבג"ץ להסיר המחיצות באתר הקדוש ולאפשר להן להתפלל ברחבה המרכזית • "אם לחרדים זה מפריע - הם יכולים ללכת להתפלל בבתי הכנסת שלהם" • תיעוד: רב הכותל קורא תהילים בהמתנה לדיון

בבג"ץ הסתיים הבוקר הדיון בעתירה שהגישו "נשות הכותל" נגד רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, בדרישה שיאפשר להן לקרוא בתורה בעזרת הנשים. ע"פ המלצת השופטים, העתירה שולב יחד עם העתירה המרכזית נגד מתווה הכותל.

בתחילת הדיון קרא רב הכותל פרקי תהילים ובהמשך הוא נאלץ להתמודד עם טיעוניהן הפרובוקטיבים של העותרות.

כך לדוגמא, לאחר שהרב רבינוביץ הצהיר כי עבור הרפורמים ותומכיהם הוקם מתחם "קשת רובינסון" אמרו העותרות כי הן דורשות לבטל כליל את המחיצה ברחבה המרכזית. "אם לחרדים מפריע לראות שם נשים – שישארו בבית כנסת שלהם". עפ"ל.

הפסיקה בדיון צפויה להתפרסם בשבוע הבא.

דרישה: שופטי בג"צ נקטו עמדה במתווה הכותל – יש לפסול אותם

כאמור, בדיון שהתנהל לאחרונה בנוגע למתווה הכותל פנה הרכב השופטים לעותרים והפציר בהם להגיש עתירה נוספת. נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, השופט אמנון רובינשטיין והשופט חנן מלצר האיצו בעותרים והמליצו להם להוסיף לעתירתם סעדים נוספים, אותם לא ביקשו. נזכיר כי בתגובה לכך פנתה התנועה למשילות ודמוקרטיה לשרת המשפטים וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה כי הפרקליטים מטעם המדינה יבקשו לפסול את הרכב השופטים בעתירה הצפויה.

בפנייה נכתב "להפתעתנו, עיון בפרוטוקול הדיון העלה כי שופטי בית המשפט העליון אשר ישבו בהרכב הדן בעתירה, הנחו באופן מפורש את העותרים בדבר הפעולות אותן עליהם לעשות על מנת לקבל את הסעד אותו ביקשו השופטים לתת, הנוגע ליישום החלטת הממשלה 1075, אף שכלל לא היה זה הסעד אותו ביקשו העותרים בעתירה". עוד פרטים כאן.

בתמונות: רב הכותל בכניסה לדיון, הבוקר. צילום: יונתן סינדל – פלאש 90
F161228YS06

F161228YS09

F161228YS08

F161228YS07

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *