פועלות גם נגד המדינה: הפרצוף האמיתי של נשות הכותל נחשף

משתפות פעולה עם ארגונים הקוראים לחרם על ישראל, נושאות תפקידים בעמותות שמאל קיצוניות ומשוות את ישראל לדאע"ש: דו"ח מיוחד של ארגון ליב"ה קורע את המסיכה מעל פניהן של "נשות הכותל"

"המרכז הרפורמי לדת ומדינה" ו"נשות הכותל" מציגים את עצמם כארגונים שפועלים לקידום ערכי השוויון, חופש הדת והצדק החברתי, אלא שדוח"ח של מרכז ליב"ה חושף שחלק מפעילותם כולל גם גיבוי של פעולות דה לגיטימציה למדינת ישראל, ושותפות עם ארגוני שמאל קיצוניים.

הדו"ח, שמשתרע על כמה עשרות עמודים, חושף שיתופי פעולה הן ברמת הארגונים והן ברמת הדמויות הבכירות בקרב "נשות הכותל". כאן נתמקד בכמה פעילות מרכזיות וקולניות, שהפכו את חילול רחבת הכותל לדגל המרכזי שלהם.

1. ענת הופמן. ללא ספק הדמות המפורסמת ביותר בקרב נשות הכותל. מתברר כי ענת הופמן (כאמור, יו"ר נשות הכותל המכהנת במקביל כמנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה), השתתפה בטקס הדלקת משואות של תנועת השמאל הרדיקלית "יש גבול" הקוראת ל"הפסקת הכיבוש" ותומכת בסרבנות.

כמו כן מכהנת הופמן כחברת הוועד המנהל של 'המוקד לפליטים ולמהגרים' , לצידה של ח"כ לשעבר נעמי חזן מהקרן החדשה לישראל. יצוין כי הארגון ממומן ע"י הקרן החדשה לישראל וקרן מוריה, וכן ע"י ישויות מדיניות זרות.

הופמן גם הייתה פעילה ב'נשים בשחור'- ארגון שמאל רדיקאלי במיוחד שקיים מחאות נגד ה"כיבוש הישראלי" כבר בשנות התשעים.

אבל זה עוד לא הכל: הופמן מכהנת גם כיו"ר 'חברת דומארי של הצוענים בירושלים' (the Domari Society of Gypsies in Jerusalem). מדובר למעשה בארגון השייך לרשת הארגונים 'אלקדס'. ומיהו אותו ארגון אלקדס? ובכן, באתר הבית שלו מוצגת מפה של העיר העתיקה בה אין כל אזכור לכותל המערבי, והרובע היהודי נקרא 'שכונת אל-שארף'. בנוסף, רשת 'אלקדס' תומכת ב"החרמת הכיבוש כאחד האמצעים היעילים ביותר כדי להתנגד למדיניות של קולוניזציה ועקירת פלסטינים".

ההתרסה של נשות הכותל לשיא: "להסיר את המחיצות ברחבה המרכזית"

2. סגנית יו"ר 'נשות הכותל', בתיה קאלוס. אמנם מדובר בדמות פחות מוכרת מהופמן, אבל בכל הקשור לפעילות אנטי ישראלית קיצונית מתברר שהרזומה שלה "מרשים" אפילו יותר. להלן כמה ממצאים שנחשפו בדו"ח בקשר לקאלוס:

– היא משמשת כרכזת תכניות של 'קרן מוריה', ובכך מסייעת בהעברת תקציבים לארגונים השותפים לקמפיין הדה-לגיטימציה נגד ישראל כמו: 'עדאלה', 'עיר עמים', 'יש דין' ו'מוסאווה'.

– היא משמשת כיועצת של הארגון 'סיכוי', החתום על הצהרת חיפה – הצהרה הקוראת לביטול קיומה של מדינת ישראל, תומכת בהתנגדות אלימה, ומאשימה את ישראל במניפולציה של זיכרון השואה לצורך מטרות פוליטיות.

– היא פעילה בארגון השמאל הקיצוני נשות "מחסום ווטש".

– היא משמשת כיועצת הישראלית של קרן 'פאוס' – אחת המממנות העיקריות של הקרן החדשה.

אם זה לא מספיק, בחודש ספטמבר האחרון ארגנה התנועה הרפורמית סיור לירושלים בו השתתף יונתן מזרחי יו"ר ארגון 'עמק השווה'. לפני ארבעה חודשים קרא הארגון להרתיע את ישראל באמצעות עתירה בבית הדין הבינ"ל בהאג והשווה בין פעילות ישראל ביהודה שומרון וירושלים להרס העתיקות בידי ארגוני טרור."למרות ההבדל בין סוג ההרס שבוצע ע"י אלקאעידה או דאעש לבין הפעולות בנוגע לעתיקות בירושלים ובגדה המערבית, אנו מקווים שתקדים זה יבהיר כי נזק למורשת תרבותית של קהילות הנו פשע נגד האנושות".

בתמונה: דוגמאות לשיתופי פעולה (מתוך הדו"ח)
דוגמאות-לשיתופי-פעולה-600x454 (1)

מארגון ליב"ה נמסר כי "הציבור צריך להבין שמנהיגי התנועה הרפורמית הינם בעלי תפיסת שמאל קיצוני שמנסים לפגוע בצביונה היהודי של מדינת ישראל, מסייעים לארגונים הפוגעים בחיילי צה"ל. אנו קוראים לראש הממשלה וחברי הכנסת לא להיכנע לדרישותיהם. לגיטימציה לתנועה הרפורמית בכותל משמעותה לגיטימציה למי שמקדם חרם על מדינת ישראל".

מגלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית, נמסר: "התנועה הרפורמית מאמינה שעתידה של מדינת ישראל תלוי בין השאר בחוסנה של הדמוקרטיה הישראלית וביכולת לנהל שיח ציבורי ער ותוסס. התנועה התנגדה בעבר ותמשיך להתנגד לניסיון להצר את הפעילות של ארגוני החברה האזרחית באמצעות חקיקה. פעולה זו מתאימה למשטרים דיקטטורים ולא למדינה יהודית ודמוקרטית. הקהילות הרפורמיות ברחבי העולם ניצבות בחזית המאבק בתנועת ה-BDS ואנו גאים על כך. באותה נשימה אנו גאים על תפקידנו בהבטחת אופיה הדמוקרטי של מדינת ישראל ובהגנה על הדמוקרטיה הישראלית מפני אלו שמבלבלים בין ציונות ללאומנות ובין דמוקרטיה מתגוננת לדמוקרטיה סותמת פיות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *