יומיים לפני הכרעת הדין במשפטו של סמל אלאור אזריה מאשימים בסביבתו של החייל, כי ראיון לתקשורת שהעניק התובע הצבאי עו"ד נדב וייסמן בימים האחרונים, לא תואם או אושר עם דובר צה"ל כנדרש

לקראת הכרעת הדין במשפטו של החייל אלאור אזריה שתתקבל מחרתיים, עולים טענות בסביבתו הקרובה על "חגירה מסמכות" על ידי התובע המשפט עו"ד נדב וייסמן.

וייסמן שמשמש כעו"ד בשוק הפרטי וגויס למילואים על ידי הפרקליטות לשם ניהול התיק המורכב. העניק ראיון נרחב בסוף השבוע לעיתון 'גלובס' בו הרחיב אודות תפקידו במשפט המתוקשר ואף צוטט כמי שמגדיר את ההליך המשפטי המתוקשר, כ"אירוע השנה".

הטענה היא כי בשל היותו בשירות מילואים, הרי שנאסר על ויסמן כמו על כל קצין וחייל אחר בכפוף לנהלים והפקודות בצה"ל, להתראיין לכלי התקשורת ללא תיאום ואישור דובר צה"ל. אולם הראיון אותו נתן ויסמן לא עבר תיאום עם דו"צ.

יצוין כי בראיון שהעניק ויסמן לעיתון הוא הביע תקווה כי "הפרסומים והאמירות הפוליטיות לא ישפיעו על השופטים", וציין, כי "מדובר במלחמה על אופיו הערכי של צה"ל".

בימים אלו שוהה אזריה במעצר פתוח בבסיס נחשונים, מעצר שהונהג בהסכמת התביעה וההגנה והוא מהווה בעצם תחליף למעצר בית, כאשר היום פורסם, כי במידה ויורשע, הרי שהפרקליטות הצבאית תדרוש להעביר מיד את אזריה לכלא צבאי.

אמש דווח כי פרקליטיו של החייל פנו במכתב לשר הביטחון ליברמן בדרישה כדי שזה יורה על הקמת ועדת חקירה ממלכתית.

גם השר בנט צוטט אתמול כמי שקורא להעניק חנינה באופן מיידי לסמל אלאור אזריה במידה ויורשע, "אני מקווה שאלאור אזריה יזוכה אך אם הוא יורשע הוא צריך לקבל חנינה, מאחר וההליך זוהם".אמר בנט.