נכנסו להתפלל בקבר יהושע בן נון, הותקפו באבנים ונעצרו

קבוצה של חסידי ברסלב נכנסו הלילה לכפר הערבי כיף אל חארס על מנת להתפלל בציון קברו של יהושע בן נון. המתפללים הותקפו על ידי ערבים באבנים ובתגובה נעצרו על ידי כוחות הביטחון • ארגון חוננו: "שוב המשטרה נותנת פרס לטרור"

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

עשרה יהודים שהגיעו להתפלל הלילה בקבר יהושע בן נון בכפר כיפל חארס הסמוך לעיר אריאל, הותקפו בידי ערבים ונעצרו בידי המשטרה לאחר שהזעיקו את כוחות הביטחון.

על פי הדיווח שהגיע לארגון חוננו, המטפל בעצורים, הקבוצה נכנסה לכפר, הנמצא בשטח B ומותר בכניסת אזרחים ישראלים, כאשר בשלב מסויים החלו ערבים ליידות אבנים לעבר כלי הרכב בהם נסעו. חברי הקבוצה הצליחו להגיע למתחם הקבר ונכנסו אליו על מנת לקבל במבנה הגנה מפני ידויי האבנים, ומיהרו להזעיק את כוחות הביטחון.

אולם הכוחות שהגיעו למקום החליטו לעצור דווקא את עשרת המתפללים, כאשר לא דווח על עצורים מקרב הערבים שיידו את האבנים. המשטרה הודיעה כי תביא את העצורים לדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ייצג אותם עו"ד חי הבר מטעם ארגון חוננו.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל שבה ומדגישה כי כניסה לשטח צבאי סגור הינה הפרה של צו אלוף והעלולה לסכן את שלומם ואת שלום כוחותינו. אחת למספר שבועות מאפשרת חטיבת אפרים כניסה מסודרת ומאובטחת לקבר, כל כניסה לכפר שאינה בתאום מהווה סכנה ועבירה על החוק".

מארגון חוננו נמסר בתגובה: "שוב המשטרה נותנת פרס לטרור ועוצרת מתפללים יהודים שהותקפו במקום את התוקפים הערבים. מדובר בשטח B אשר אין עבירה על החוק בכניסה אליו, אולם נראה שבמשטרה החליטו שנח יותר לפעול כנגד המתפללים היהודים מאשר כנגד הפורעים הערבים".

יש לציין כי לפני מספר חודשים התרחש אירוע דומה במהלכו הותקפו מתפללים בקבר יהושע בן נון בידי ערבים, ונעצרו בידי המשטרה.

2 תגובות

אכן זכות כל אדם יהודי להתפלל בקברי אבותינו ולא צריך רשות הצבא הציוני, אך לא מדובר בחסידי ברסלב אלא בחסידי ברלנד

לפני הכל "הרב ברלנד" הוא למד קצת יותר ממך, וגם בזמן שאתה מבלה במחשב הוא עובד את השם, אז קצת דרך ארץ. וחוץ מזה בין אם תרצה בין אם לא חסידיו הם חסידי ברסלב לכל דבר. שלישית הם עשו לך משהו?! (אפי' לטענתך תן לחיות לחיות….)

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן