בודק שהדלת נעולה, שולף מעטפות ובהן המכשירים מכיסו ומעביר לרוצח שמרצה עונש מאסר בקציעות • צפו: התיעוד שהוביל להפללתו של חבר הכנסת באסל גטאס מ'הרשימה המשותפת'

כשרואים את הסרטון הזה מבינים שהראיות נגד בסאל גטאס יצוקות מבטון: ערוץ 10 חושף הערב את סרטוני מצלמות האבטחה מבית הכלא קציעות, שתיעדו כיצד מבריח הח"כ של בל"ד טלפונים סלולארים לאסיר ביטחוני שמרצה עונש מאסר בכלא.

התיעוד מפליל כל כך, עד שלא נותר אלא לתהות בקול: מה גטאס חשב לעצמו? כלום הוא היה סבור שאין מצלמות בכלא? כנראה שלח"כ הפתרונים. צפו בתיעוד

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע הבוקר ליו"ר הכנסת על בכוונתו להגיש כתב אישום נגד חבר הכנסת באסל גטאס החשדו בהרחת טלפונים סלולריים למחבלים השוהים בבתי הכלא בישראל.

למכתבו צירף היועץ את טיוטת כתב האישום נגד גטאס כפי שמצא לנכון לאשר.

על אף שהכנסת הסירה זה מכבר את חסינותו של גטאס לשם חקירתו במשטרה, הרי שעל פי התקנון ניתנת כעת לח"כ גטאס האפשרות לבקש מהכנסת להאריך ב- 30 יום את חסינותו מפני העמדה לדין.

כזכור, ביום ראשון השבוע, הוגש לבית המשפט כתב אישום נגד אסעד דקה, אחיו של המחבל ואליד דקה השפוט לעונש של מאסר עולם בגין רצח החייל משה תמם, בחשד כי הוא זה שהעביר לידי ח"כ גטאס את הטלפונים הסלולריים אותם הסליק לכלא קציעות.

על פי כתב האישום, ב-18 בדצמבר פגש אסעד את ח"כ גטאס בתחנת דלק "דור אלון" בכביש 6 לכיוון צפון, שם העביר לו 4 חבילות המכילות 12 טלפונים ניידים, 16 כרטיסי סים וציוד נוסף על מנת שח"כ גטאס יכניס אותם לכלא. בהמשך אותו יום, נכנס ח"כ גטאס לכלא עם הציוד, שם פגש את האסיר והעביר לו מסמכים. בהמשך, נפגש גטאס עם אסיר אחר, באסל ביזרה, לו העביר את ציוד התקשורת.