לאחר שאף אחד מבין 21 שרי הממשלה, לא הטריח עצמו להשתתף בהלוויות הנרצחים, הביעו המשפחות זעם לנוכח ההתעלמות הבוטה • "כנראה שלא היינו מספיק מפורסמים בשביל זה ולא מספיק אטרקטיביים" אמר בתסכול אחד ההורים

אף אחד משרי הממשלה לא הטריח עצמו להשתתף באף לא אחת מארבעת הלוויות הנרצחים מהפיגוע אתמול בשכונת ארמון הנציב בירושלים.

במהלך היום נערכו הלוויותיהם של ארבעת נרצחי הפיגוע, שירה צור שנטמנה בבית העלמין בחיפה, שיר חג'אג' שנטמנה בהר הרצל, יעל יקותיאל שהלווייתה התקיימה בבית העלמין בקריית שאול וארז אורבך שנטמן בכפר עציון.

הרצל חג'אג', אביה של שיר הביע את אכזבתו מאי השתתפות כל גורם רשמי בהלוויה ואמר כי הוא איננו מצפה לכלום. לדבריו, "כנראה שלא היינו מספיק מפורסמים בשביל זה ולא מספיק אטרקטיביים, אם הם לא ראו לנכון לבוא. אף אחד לא גם התקשר, היו נציגים מהצבא וכמה חברי כנסת. לא משהו מיוחד – כולה ילדה נדרסה". הוסיף בציניות.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, שהחיילת יעל יקותיאל שנרצחה בפיגוע נמנתה על תושבי העיר אמר בכעס, "כי העובדה שאף שר לא נכח בהלווייתה של יקותיאל, בת העיר, היא מבישה. "בושה וכלימה שאף נציג רשמי של ממשלת ישראל לא הגיע לתת כבוד אחרון ליעל. תושבים רבים פנו אליי ושאלו אותי מדוע אף שר להגיע להלוויה, ועד לשעה זאת אין לי תשובה לתת להם", אמר. "לצערי זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה. יעל הייתה קצינה בשטח ומן הראוי שנציג רשמי יגיע להלווייתה ויכבד את משפחתה. כמה הייתי גאה ב-1,500 האנשים, רובם תושבי עירנו, שהגיעו לחלוק כבוד אחרון ליעל ז"ל". קרובים שהגיעו להלוויה הוסיפו כי "זו פשוט בושה וחרפה". אמר קוניק ל"וואלה".

בני משפחת המחבל ידעו על כוונותיו, ולא מנעו את הפיגוע

מנגד טוענים מקורבי שר החינוך נפתלי בנט, כי השר הביע את רצונו להשתתף במסע הלווית ארז אורבך הי"ד בכפר עציון, אלא שהשר נענה לבקשת המשפחה שלא להגיע בכדי למנוע סיקור תקשורתי במקום.

ממזכירות הממשלה נמסר בתגובה, כי "על שרי הממשלה לא חלה חובה להגיע להלוויות חיילים, כל שר פועל לפי ראות עיניו"