לאחר שהורתה על שחרור אחות המחבל שנעצרה בחשד להסתה, אמר השר כי מדובר ב"החלטה רעה של ביהמ"ש וכי עצוב שהשופטת אינה מבינה זאת" וחולל סערה • "מותר לבקר גם שופטים ומותר לומר מה בעיניי התוצאה של החלטות כאלה לצערי" אמר השר

היום בשעות הצהריים החליטה שופטת ביהמ"ש השלום בירושלים שרון לארי-בבלי, לשחרר ממעצר את אחות המחבל שביצע את הפיגוע אתמול בשכונת ארמון הנציב שנעצרה לאחר שפרסמה דברי הלל ושבח לאחיה שביצע את הפיגוע. במקביל האריכה השופטת את מעצרם של חמשה מבני המשפחה בכשבוע.

במשטרה חושדים כי חלק מבני המשפחה ידעו על כוונתו של המחבל לבצע את הפיגוע ולא פעלו למנוע זאת.

כאמור, אמש נעצרו בני המשפחה והיום התקיים דיון בענין הארכת מעצרם בביהמ"ש.

עם ההחלטה לשחרר את אחות המחבל ממעצר, תקף השר לביטחון פנים גלעד ארדן את השופטת שהורתה על השחרור ואמר, כי "פשוט לא ייאמן שהשופטת לא ראתה ‏בדבריה, הסתה ותמיכה במעשה הנפשע שביצע המחבל. כל גל הטרור הזה מבוסס על השראה לרצח וטרור והלל למרצחים ועצוב שהשופטת אינה מבינה זאת ופוגעת במאבק."

ארדן הוסיף, כי מדובר ב"החלטה רעה מאד של בית משפט ששחרר את אחותו של המחבל ששבחה את אללה על הדרך שבה אחיה סיים את חייו".

לאחר שדבריו של השר נגד השופטת עוררו נגדו מתקפה רחבה מצד פוליטיקאים ואנשי תקשורת, שטענו כי במקום להתמודד עם החלטת השופטת בדרך המקובלת ע"י הגשת ערעור, בוחר השר בדרך של השתלחות, פרסם ארדן הודעה נוספת בה נאמר, "לידיעת ה'גורמים משפטיים בכירים' שהתקשו להתמודד עניינית עם ביקורתי על השופטת ששחררה את אחות המחבל: מותר לבקר גם שופטים ומותר לומר מה בעיניי התוצא של החלטות כאלה לצערי".

בהמשך הוסיף, כי "המשטרה עוצרת מסיתים (באישור הפרקליטות) וכאשר בית המשפט משחררם, עובר מסר רע מאד למאבק שלנו בהסתה לטרור. זו המציאות".

"ובאשר לעצה של הגורמים המשפטים להגיש ערעור: ובכן 'גורמים משפטיים', כידוע לכם שר לא רשאי להגיש ערעור. רק יועץ משפטי במשטרה או בפרקליטות. מה שכן צריך לעשות זה בהחלט לקדם תיקוני חקיקה שירחיבו ויבהירו מהי הסתה. למרות שבמקרה של אחות המחבל- אין שאלה בעיני. זה מאד ברור שהיא תומכת בפיגוע",ציין ארדן.