שביתה כללית הוכרזה במגזר הערבי בשל הרס מבנים לא חוקיים בקלנסווה

הבוקר פשטו גורמי האכיפה בסיוע כוחות משטרה ויס"מ על קלנסווה וביצעו הרס למספר דו ספרתי של מבנים שנבנו באופן בלתי חוקי • ועדת המעקב הכריזה על שביתה כללית מחר במערכת המסחר ובמערכת הלימודים • ארדן: "מברך על השיוויון באכיפת החוק"

ועדת המעקב של ערביי ישראל הכריזה היום על שביתה כללית במגזר הערבי בשל "ההרס בקלנסווה" שביצעה היום מדינת ישראל.

השביתה תכלול את מערכת המסחר ואת מערכת החינוך שישבתו מחר במחאה אל מול האכיפה שביצעה היום המדינה כנגד פורעי חוק.

הבוקר פשטו כוחות גדולים של משטרה ויס"מ על העיירה קלנסווה שבשרון, זאת כדי לממש צווי הריסה התלויים ועומדים מזה זמן רב נגד מבנים רבים באזור.

הכוחות הרסו 11 מבנים בהם התגוררו משפחות פלסטיניות שבתיהם נבנו ללא היתרים ולא שעו להתראת המדינה להסדרת המבנים, במקום התגודדו צעירים רבים שהשליכו אבנים וחפצים לעבר כוחות הביטחון שאבטחו את הריסת המבנים כאשר לרגע היה נדמה האירוע גולש לכדי הפגנת מחאה שעומדת לצאת משליטה.

במקביל למהומה שהתחוללה בכפר הודיע ראש העיר כי הוא מתפטר מתפקידו.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן שהתייחס מוקדם יותר לאירוע, אמר כי הוא משבח את גורמי האכיפה על מבצע ההרס ועל השיוויון באכיפת החוק כלפי המגזרים השונים בישראל, "אני משבח את כוחות המשטרה על מבצע הריסת המבנים הבלתי חוקיים שהיא מבצעת בקלנסווה, המבצע המורכב מבטא יישום שיוויוני באכיפת החוק בישראל כפי שאכיפה צריכה להיות".

ב"רשימה המשותפת" תקפו את ארדן כמו גם את רשויות המדינה והאשימו כי מדובר ב"פשע חסר תקדים והכרזת מלחמה כנגד תושבי קלנסווה והציבור הערבי".
"האזור והבתים נמצאים בהליכי תכנון, והממשלה וזרועותיה אצו להרוס באופן הפגנתי, הריסה שבה התגאה השר לביטחון פנים, גלעד ארדן". אמרו גורמים ברשימה.

הערב דווח על כוננות בקרב גורמי הביטחון באזור השרון מחשש ל'תג מחיר' פלסטיני בעקבות הריסת הבתים הבוקר.

הכוננות הועלתה בישובים יעבץ, עזריאל, פורת, תנובות, ינוב, גאולים, שער אפרים וניצני עוז.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו