לאחר כישלון המדינה בניהול המאבק על 'עמונה' פונים תושבי היישוב 'עופרה' העומדת גם היא בחלקה בפני פינוי, לחברי הכנסת ומזהירים: "מי שיבחר להתעלם מעפרה ולהגיע אליה רכוב על בולדוזרים, יתקבל במאבק נחוש ולא אלים"

ביישוב עופרה הממוקמת בסמיכות ליישוב עמונה תולים תקוות רבות ב'חוק ההסדרה' שעבר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

כזכור, ישנם 3 יישובים בבנימין שעל חלקים מהם תלוי ועומד פס"ד חלוט של בג"צ להריסת מבנים בלתי חוקיים, ה"ה 'עמונה, 'עופרה' ו'נתיב האבות.

בעופרה רואים בהתנהלות המדינה בענין עמונה רפיסות, המעלה דאגה בקרב התושבים המיועדים לפינוי באשר ליכולתם של נציגיהם בממשלה, הלא המה שרי הבית היהודי לפעול משהו בנידון.

הערב שלחו תושבי היישוב עופרה מכתב לחברי הכנסת בה הם דורשים מהם לפעול ו"לעשות מעשה" בעניינם לפני שיהיה מאוחר.

בפתח המכתב מציינים התושבים את המועד האחרון שהעניק בג"צ לפינו היישוב ואת הדאגה המציפה את ליבם בשל כך.

"בתאריך י"א בשבט תשע"ז, 7 לפברואר 2017 יעלו בולדוזרים על עפרה ויהרסו בה בתים. אם לא תפעל לחולל שינוי, תדע עפרה את אחד הימים העצובים מאז עלתה על הקרקע, בשנת תשל"ה – 1975 בתמיכת ממשלות ישראל מאז ועד עתה, ותחזה במראות פינוי והרס שטרם פקדו אותה".

התושבים מציינים, "קהילתנו ידעה לעמוד מול אויבים ומרצחים מאז הקמתה ובחודש הבא נעמוד כולנו אל מול בולדוזרים שיעלו על תשעה בתים של משפחות מתוכנו. חוסר האונים והמעש של הממשלה וראש הממשלה נתניהו לא יגרמו לנו להוריד את הראש ולקבל בהבנה שממשלת ישראל הורסת בתים בעפרה".
התושבים דורשים את התערבותם המיידית של חברי הכנסת להסדרת הנושא, "אנו דורשים את שינוי מעמד הקרקע בעפרה אחת ולתמיד, בלי חשבונות פוליטיים".

"אנו מצפים ממך כי תדרוש מראש הממשלה נתניהו: להסדיר את עפרה ולא להרוס. בידי ראש הממשלה למנוע את הרס הבתים, להסדיר את היישוב ולהביא למצב המאפשר בניה כחוק בכל שטח הישוב, לאחר יותר מארבעה עשורים להקמתו בהחלטת ממשלה". כותבים התושבים בפנייתם לחברי הכנסת.

במכתבם הם מזהירים, כי "מי שיבחר להתעלם מעפרה ולהגיע אליה רכוב על בולדוזרים ידע את מי ואיפה הוא הורס בתים ויתקבל במאבק נחוש ולא אלים".

"אנו נמצאים ברגע היסטורי לישוב עפרה בפרט ולהתיישבות ביו"ש בכלל, בעזרתך יכול להיות לישוב עפרה מעמד בקרקע ואופק לשנים הבאות כזה של ידע עד עתה. לא עת לחשות, עת לפעול למען ההתיישבות הציונית בארץ ישראל. אנו מצפים ממך כי תדרוש מראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנוע הרס בתים בעפרה ולהסדיר עכשיו את היישוב עפרה אחת ולתמיד". חותמים התושבים את מכתבם.