'ועידת השלום' בפריז נפתחת היום בהשתתפות נציגים מ- 72 מדינות - ישראל מחרימה את הכינוס וגורמים מדיניים מביעים חשש מסחף בינ"ל שייווצר בלחץ הפלסטינים ע"מ שהחלטות הועידה החד צדדיות, יהוו נקודת פתיחה לכל מו"מ עתידי בין הצדדים

על אף שבישראל בחרו להחרים את הועידה הנפתחת הבוקר בפריז בהשתתפות נציגים מ-72 מדינות ונמנעו משליחת נציגות לכינוס, ולמרות הזלזול המופגן בישראל כלפי הצרפתים והיומרות שהם מבקשים להשיג מעבר ליחסי החוץ של המדינה, בישראל קיים החשש כי עם סיום הועידה ייווצר סחף בינלאומי בלחץ הפלסטינים על מנת שהחלטות הועידה יהוו נקודת פתיחה לכל מו"מ עתידי בין הצדדים.

בישראל העלו חשש בין היתר מהשתתפות שר החוץ ג'ון קרי בועידה, קרי ששמר את הקלפים עד לרגע האחרון הודיע על השתתפותו בכינוס כאשר דובר מחלקת המדינה הסביר כי בנוכחותו בעצרת מבקש קרי "להדוף קבלת החלטות האנטי-ישראליות, ולמנוע נסיון לפתרון כוחני, שיכפה הסדר על ישראל בניגוד לאינטרסים הביטחוניים שלה".

נתניהו תוקף: וועידת פריז היא הונאה פלסטינית בחסות צרפתית


גורמים מדיניים בישראל צוטטו אמש כמי שמאשימים ש"ועידות בינלאומיות והחלטות באו"ם רק מרחיקות את השלום משום שהן מעודדות את הפלסטינים להמשיך ולסרב לכינון מו"מ ישיר עם ישראל".

לדברי הגורמים, "הטענה שכל מה שמעבר לקווי 1967 הינו שטח פלסטיני איננה נכונה, איננה מציאותיות ותמשיך להוביל למבוי סתום – ‎אין אבסורד גדול מהגדרת הכותל המערבי והרובע היהודי בירושלים כשטח פלסטיני כבוש".

יו"ר הרש"פ אבו מאזן לעומת זאת התייחס לועידה באומרו, כי "ועידת השלום בפריז היא ההזדמנות האחרונה ליישם את פתרון שתי המדינות". לדבריו, "אנחנו, כפלסטינים, אומרים 'די'. לאחר 70 שנות נישול ו-50 שנות כיבוש, שנת 2017 צריכה להיות שנת הצדק, השלום והחירות לעמנו".

יצוין, כי במקביל להערכות בצרפת לקראת הועידה שתחל במהלך היום, הרי שנציגי המדינות ממשיכים לעסוק בניסוח הצעת ההחלטה הסופית שתתקבל בסוף הוועידה.

ישראל דחתה הזמנת צרפת לפגישת פסגה בין נתניהו לאבו מאזן

הצרפתים לוחצים על אובאמה: "לכנס ועידה בינלאומית גם ללא ישראל"