באום אל-חיראן ממשיכים להתעקש כי אירוע הדריסה הבוקר לא היה פיגוע אלא רצח בדם קר מצד השוטרים • בפנים: עדות מצולמת של פעיל שמאל מהשטח שטוען: "השוטרים ירו ללא צורך והנהג נבהל וברח" • צפו

המשטרה, הפוליטיקאים וגם הממצאים בשטח מלמדים על פיגוע דריסה שהתרחש הבוקר בישוב אום אל-חיראן בנגב, אולם תושביו ופעילי שמאל שהיו במקום מתעקשים שמדובר בדריסה שהסתיימה ברצח קר ע"י השוטרים.

על פניו מדובר בשקר ובהיתממות, ובכל זאת, כדי להביא את התמונה המלאה אנחנו מצרפים פה עדות מצולמת מפי פעיל שמאל שהיה במקום בעת האירועים. צפו

בתוך כך, נשיא המדינה מחזק הבוקר את גירסת המשטרה, שולח תנחומים למשפחת הנרצח ומפציר בח"כים הערבים להנמיך את גובה הלהבות. בהודעה מיוחדת שפירסם ריבלין נאמר: "אנחנו בעיצומו של אירוע נורא בו נרצח השוטר, רס"מ ארז לוי זכרו לברכה, בידי מחבל בפיגוע טרור נפשע. בשעה קשה זאת, לב כולנו עם המשפחה האבלה ואנו מתפללים להחלמתם המהירה של השוטרים הפצועים.

שוחחתי הבוקר עם המפכ"ל, רב ניצב רוני אלשיך, ועם ראשי הציבור הערבי. עלינו להפריד בצורה ברורה בין פיגוע הטרור הקשה שאירע הבוקר לבין פעולות אכיפת החוק והריסת המבנים הבלתי חוקיים ושאינם ניתנים לאישור. 

בטרור יש להילחם ביד קשה וללא פשרות, ויש למגר את שורשיו הרעים בכל מקום שהם.

אני פונה למנהיגות הישראלית בכלל ולמנהיגי החברה הערבית בפרט. זוהי שעה קשה ומתוחה ועל כולנו לעבוד יחד ולעשות כל שביכולתנו כדי להרגיע את הרוחות, הן באמירות והן במעשים. הסדרת ההתיישבות הבדואית בדרום היא אתגר לאומי ואזרחי העומד לפתחה של מדינת ישראל מזה שנים רבות. אנו מוכרחים להידרש למציאת פתרון ומתווה לסוגיה לאומית, חברתית ואזרחית בוערת זאת – בטרם יהיה מאוחר מדיי".

//www.jdn.co.il/news/israel/791753