פרקליט המדינה: "חלק מההדלפות שפורסמו בתקשורת – שקריות"

בדברים שנשא הערב התייחס שי ניצן לביקורת הנשמעת מצד כלי תקשורת על אופן התנהלות החקירה ואמר, כי נעשים מאמצים לסיים את החקירה במהירות - "הטענות ששיקולים פוליטיים עומדים בבסיס קבלת ההחלטות שלנו - רחוקים מהאמת"

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

פרקליט המדינה שי ניצן התייחס היום לראשונה בקולו לחקירות המתנהלות נגד רה"מ ואף התבטא בענין ההדלפות שפורסמו בכלי התקשורת.

במהלך כינוס עו"ד באילת אמר ניצן כי הוא מציע "להיזהר מאד מלגבש עמדה על סמך המידע החלקי שפורסם בכלי התקשורת" – "הידיעות שפורסמו, חלקן אמת וחלקן שקר", הוסיף ניצן.

לדבריו, "אנחנו עושים מאמץ גדול לנהל את החקירות במהירות. אני מקווה שהתהליך לא יארך זמן רב. יחד עם זאת השיקול העיקרי הוא טובת החקירה. בתום החקירה, פרקליטות המחוז תעביר אלי המלצה ולאחר מכן אני אגבש המלצה ואעביר אותה ליועמ"ש, והוא זה שיקבל את ההחלטה".

"אנו מודעים לכך שחקירות אישי ציבור, מטבע הדברים, מעוררות עניין ציבורי רב. החקירות מלוות מקרוב על ידי בכירי מערכת אכיפת החוק. לא אחת ישנן מחלוקות בין הדרגים השונים אבל בסוף יש היררכיה", אמר ניצן.

הוא ביקש להתייחס לטענות שנשמעו בכלי התקשורת על אופן ניהול החקירה, "שמעתי טענות ששיקולים פוליטיים עומדים בבסיס קבלת ההחלטות שלנו, רק משום שחשודים משתייכים לצד אחד במפה הפוליטית, או שייכים לעדה מסוימת, או לאוכלוסיה הערבית – אין דבר רחוק יותר מהאמת, הרשעות רבות מוכיחות כי לא נשקלים כאן שיקולים זרים כלשהם".

"בשנים האחרונות נוהלו חקירות נגד נשיא, שרים, שופטים ועוד, יהודים וערבים כאחד. נגד אחדים מהם הוגשו כתבי אישום וחלקם הורשעו ונדונו למאסר. הפרקליטות עיוורת צבעים. השיקולים שמנחים אותנו מקצועיים. לחצים כלשהם על המערכת לא יעזרו", הדגיש ניצן.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן