לאחר שנים של עבודות אינטנסיביות וחסימה הרמטית של הכביש במשך 12 שעות, נפתחו הבוקר מנהרות הראל לתנועה לשני הכיוונים • בשלב הראשון הנסיעה תתאפשר בשני נתיבים בלבד והחל מעוד 4 חודשים יושלם הפרוייקט לחלוטין עם 3 נתיבים לכל כיוון

עכשיו זה רשמי ומעשי: מנהרות הראל נפתחו הבוקר לתנועה לשני הכיוונים – מה שצפוי לקצר משמעותית את הנסיעה לירושלים. אמש נחסם כל הציר שמשער הגיא עד לכניסה לירושלים למשך כל הלילה, כשבזמן הזה בוצעו במקום עבודות תשתית אחרונות ומשלימות לקראת הפתיחה החגיגית שהתרחשה, כאמור, הבוקר.

חשוב לציין כי בשלב הראשון נפתחו לתנועה שני נתיבים מתוך שלושה לכל כיוון נסיעה. בחודשים הקרובים עם השלמת העבודות, ייפתח נתיב נוסף, וכן הגשרים והכביש החדש. למרות זאת, כבר עכשיו צפויים הנהגים להקלה משמעותית בעומסי התנועה בדרך לירושלים וממנה.

בוידאו: השר ישראל כץ חונך את המנהרה ומדבר על השלמתו המוחלטת של הפרוייקט בחודשים הקרובים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אמש בטקס חנוכת המנהרות: "אנחנו מציינים היום אירוע בקנה מידה היסטורי, כי הדרך לירושלים בירת ישראל מעולם לא הייתה קצרה יותר. אני רוצה להודות לך השר ישראל כץ ולאנשי משרדך שמשקיעים מרץ וכוחות במהפכה התחבורתית הלאומית שהשקנו בשנת 2009 והתוצאות מדברות בעד עצמן. היום אפשר לומר בביטחון מלא, בבירור, רואים את האור בקצה המנהרות".