הטבעת מתהדקת? הערב דווח כי המשטרה קרובה מתמיד להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת המתנות - תיק 1000 • ע"פ הדיווח, תוך מספר שבועות צפויה המשטרה להגיש לפרקליטות המלצות לכתב אישום

ב'ערוץ 10' דווח הערב כי המשטרה שוקלת לבצע הפרדה בין "תיק 1000", היינו פרשת המתנות, ו"תיק 2000", היינו פגישות נתניהו-מוזס. ההפרדה הזו מתבקשת ככל הנראה לאור העובדה שהחקירה ב"תיק 1000" נמצאת ככל הנראה בשלבי סיום, ובתוך מספר שבועות צפויה המשטרה להגיש לפרקליטות המלצות לכתב אישום.

על פי הדיווח, ב"תיק 2000" עוד לא הושלמה עבודת המשטרה, בין השאר חיקורי דין בחו"ל, לרבות חיקור דין של שלדון אדלסון לצד המו"לים ואנשי העסקים שנתניהו הציע להם, לכאורה, לרכוש את המניות בידיעות אחרונות. לאור מורכבותו, ובניגוד ל"תיק 1000", צפויה החקירה ב"תיק 2000" להתארך.

מוקדם יותר נתניהו השתתף ב"שעת שאלות" במליאת הכנסת – לפי הנוהג שנכנס לתוקף בשנה האחרונה, והתייחס גם לשאלה אודות חקירותיו, בין היתר בפרשת 2000 – במסגרתה נחשפו תמלילי שיחות שערך עם מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס. "אני לא הראשון שמשוחח עם מו"לים, אני לא קשור לישראל היום", הבהיר.

נתניהו הוסיף: "אותי חוקרים? אותי מאשימים? זו בדיחה גרועה. צריך לחקור את 43 הח"כים שהצביעו בעד חוק סגירת ישראל היום וקבלו בתמורה עיתונות מלטפת ומפנקת מנוני". בנוסף, ראש הממשלה אמר בתגובה לשאלת האופוזיציה: "אתם לא באמת מתכוונים לומר שאני הראשון שנפגשתי עם מוציאים לאור, עם עורכי עיתונים ואחרים שמשפיעים בתקשורת או אפילו שיש להם חברים אפילו חברים עשירים. אני שמח שמיזוג האוויר עובד פה כמו שצריך כי אחרת הררי החמאה שיושבים פה לאנשים לראש אני לא יודע מה היה יודע קורה לכם אז, עוד שהייתה נמסה פה בשלוליות אדירות".