ג'וליאני: "העברת השגרירות אינה שאלה של האם אלא של מתי"

לאחר הדיווחים כי בשל הלחץ הפלסטיני על הממשל החדש נדחתה העברת השגרירות האמריקנית לירושלים וירדה מהפרק, מתקבל הערב מסר חדש ומפתיע ולפיו, "העברת השגרירות, אינה שאלה של האם אלא של מתי"

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

המחווה שביקש הממשל החדש בארה"ב לגלות כלפי ישראל, הצליח לעורר סערה ברחבי העולם המוסלמי מה שגרר בעקבותיו החלטה בבית הלבן להשהות את המהלך עד לליבון הסוגיה הישראלית-פלסטינית והכרת תנאי השטח לאשורם.

מזכיר העיתונות בבית הלבן שון ספייסר שנדרש לעניין לפני יומיים השיב כי כרגע רק התחילה ארה"ב ב'הערכות ראשוניות' בענין וכי המהלך אינו ענין של 'מהיום למחר'.

בימין אף היו מי שהאשימו את רה"מ בכך שהוא זה ששפך מים צוננים על יוזמתם הנלהבת של האמריקנים ודבריו לנשיא טראמפ במהלך שיחת הטלפון ביניהם היא זו שהייתה לגורם מכריע בהחלטת הממשל החדש להמתין עם ההחלטה.

אלא שהערב מתקבל מסר מפוייס יותר מכיוונו של טראמפ. ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני שנחשב לאחד מאנשי אמונו של הנשיא החדש, אומר כי "העברת השגרירות לי-ם אינה שאלה של האם אלא של מתי".

יצוין, כי ג'וליאני צפוי בקרוב לבקר בישראל כשבאמתחתו 'מסר מיוחד' מהנשיא טראמפ לראש הממשלה נתניהו.
בראיון שהעניק, סרב ג'וליאני להתייחס למסר עצמו אך ציין כי מדובר במסר אמיץ של שלום והערכה של ארה"ב כלפי ישראל.

הפלסטינים: "קיבלנו מסר מרגיע – העברת השגרירות אינה על הפרק"


נזכיר, כי כי רק אמש הודיעו הפלסטינים באופן ברור כי קיבלו מסר מרגיע מהבית הלבן ולפיו העברת השגרירות אינה עומדת על הפרק בשלב זה.

במקביל, ‏בכיר אש"ף אחמד מג'דלאני צוטט הבוקר כמי שאומר, שישנם אינדיקציות ראשונות על כך שטראמפ נסוג בו מכוונותיו הראשוניות וכי כל עניין העברת השגרירות לירושלים יישאר בגדר הבטחת בחירות בלבד.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן