"יש לפרק את ה'מנהל האזרחי' המתעלמת מבניה פלסטינית בלתי חוקית"

חברי ועדת המשנה של ועדת החו"ב קיימו היום סיור בשטחי C ביו"ש ועמדו מקרוב על היקפי הבניה הבלתי חוקית הפלסטינית וההתעלמות 'המנהל' מאכיפת החוק - "היועצים המשפטיים המליצו להעלים עין ו'להלבין' עבירות בנייה פלסטיניות"

חברי ועדת המשנה של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לענייני יו"ש, קיימו היום סיור בשטחי C ועמדו מקרוב על היקפי הבניה הפלסטינית הבלתי חוקית באזורים אלו ונוכחו להתעלמות המנהל האזרחי שנמנע במשך השנים מלנקוט בצעדים נגד מפירי החוק.

שטח C, הוא כינוי לשטחי יהודה ושומרון וחבל עזה שבשליטה ביטחונית ואזרחית ישראלית.

אל הסיור שנערך באזור גוש אדומים ובקעת הירדן, התלוו בין היתר ראשי המועצות האזוריות באזור שהציגו בפני חברי הוועדה את תנאי השטח וההתמודדויות היומיומיות אותם הם נאלצים לחוות אל מול בירוקרטיות שונות מצד רשויות המדינה.

חבר הכנסת מוטי יוגב מ"הבית היהודי" המכהן כיושב ראש הוועדה אמר בסיור, כי "עלינו להביע הערכה רבה למערכת הביטחון שבשנה האחרונה החלה באכיפה יסודית יותר בשטח".

יחד עם זאת הוסיף, כי "חוסר הטיפול המשפטי והאכיפתי שנמשך במשך שנים על ידי גורמי המנהל האזרחי ביו"ש, זו פגיעה חמורה בשמירת אדמות המדינה".

יוגב גילה, כי "בעבר היו אלו היועצים המשפטיים שהמליצו 'להלבין' עבירות בנייה פלסטיניות רבות ובכך להעניק פרסים לפורעי חוק. מתאם הפעולות בשטחים והמנהל האזרחי לא עמדו במשימה להסדרת הבדויים ביו"ש ולאכיפת הבניה הבלתי חוקית ויהיה עלינו להמשיך ולעקוב אחר התקדמות הטיפול בבעיה", ציין יוגב.

לדבריו, "אין ספק לאיש בישראל, שגבולותיה הביטחוניים המזרחיים של ישראל, יהיו לעולם גבולות ברי הגנה על הירדן. הגיע הזמן להעביר את השליטה ביהודה ושומרון ובקעת הירדן לממשלת ישראל, להחיל בשטחי C את החוק הישראלי ולהשליט בהם חוק וסדר".

ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני, קרא לפרק את המנהל האזרחי שאינו ממלא את יעודו, לדבריו, "המנהל האזרחי סיים את תפקידו כארגון".

"יש לפרק את המנהל ששבוי בקונספציה של שנות ה80 הוא אינו ממלא את היעוד שלשמו הוקם. איכות חיים לתושבי האזור. אני קורא לממשלת ישראל להחיל את הריבונות הישראלית בשטחי C", כך אלחייני.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *