ברקת מול כחלון: שביתה החל מהבוקר בכל אגפי עיריית ירושלים למעט החינוך

בעירייה מבקשים למחות נגד העובדה כי האוצר טרם העביר את תקציב 2017 • ברקת: "ללא הסיוע הממשלתי הנדרש כל ההישגים הרבים אליהם הגענו בשנים האחרונות ירדו לטמיון" - עובדי העירייה צפויים להפגין מול ישיבת הממשלה

מטה המאבק למען ירושלים הודיע, כי החל מהבוקר יושבתו כל שירותי העירייה ברחבי העיר, למעט מערכת החינוך שתפעל כסדרה.

בעירייה מוחים על העובדה שחרף מסע לחצים נרחב מסרבים באוצר להעביר לרשותם, את תקציב 2017 שכבר אושרה.

בשעה זו מכונסת באולם מועצת העיר 'אספת מחאה' בהשתתפות ההסתדרות, חברי מועצת העיר, מנהלי העירייה וועדי ההורים והמינהלים הקהילתיים.

גורמי העיריה מתריעים מפני משמעויות אי העברת התקציב לירושלים העשוי לכלול פיטורי עובדים רבים, החזרת ירושלים אחורה ופגיעה קשה בשירותים הניתנים לתושבי העיר.

במקביל, בשעה 10:00, צפויה להתקיים צעדה והפגנה של עובדי ותושבי ירושלים מול ישיבת הממשלה במחאה נגד השר כחלון.

ניר ברקת ראש העיר הזהיר, כי "בירת ישראל עומדת בפני משבר חמור שעלול להביא לקריסה כללית של השירותים בה. ללא הסיוע הממשלתי הנדרש כל ההישגים הרבים אליהם הגענו בשנים האחרונות ירדו לטמיון. בזמן שאויבי ישראל מנסים להחליש את מעמדה של ירושלים, אנחנו מצפים ממשרד האוצר להתייצב לצדנו ולהעניק לנו את הגיבוי והתמיכה הנדרשים, ולא תירוצים. ירושלים צריכה לקבל את התקציבים הראויים לה בדרך המלך ומבלי שתיאלץ לחזר אחר הפתחים כמקבצי נדבות".

דני בונפיל המשמש כיו"ר ההסתדרות במחוז ירושלים הוסיף, כי "בעקבות הודעת הנהלת העירייה כי תאלץ לפטר מאות עובדים בשל העדר התקציב שמשרד האוצר ממאן להעביר, החלטנו בהסתדרות מרחב ירושלים להיאבק בחומרה נגד הניסיון לפטר עובדים ונגייס למאבק את כל וועדי העובדים בירושלים".

יו"ר ארגון ההורים פז כהן ציין, כי "מערכת החינוך העירונית מתנהלת ללא תקציב מה שמפיל נטל כבד על ההורים והספקים. הוא הדגיש כי נכון להיון חסרות בעיר 3,600 כיתות לימוד.

לדבריו, "ההורים משלמים מכיסם על השירות שאמור להיות ממומן מכספי המדינה. המצב הנוכחי פוגע באופן ישיר בחינוך ילדי ירושלים".

נציג המינהלים הקהילתיים בשכונות, יהודה בן יוסף אמר, כי "החברה האזרחית בירושלים קוראת לראש הממשלה ולשר האוצר להיכנס לעובי הקורה במשבר התקציבי בירושלים. ירושלים העיר הגדולה בישראל, כעשירית מאוכלוסיית הארץ, בירת ישראל, לא יכולה להידרדר בשרותים הבסיסים לתושביה. ממשלת ישראל חייבת לאפשר חיים נורמליים בעיר ירושלים ולתת את התקציב הדרוש לקיומה של העיר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו