רה"מ הורה לפעול להעברת 'חוק ההסדרה' בקריאה שניה ושלישית כבר השבוע • תושבי עמונה מבהירים: "על אף דברים שנאמרו, אנחנו מחוייבים לקיים את התחייבותנו הבלתי מותנית לבג״ץ פינוי עמונה בדרכי שלום וללא כל אלימות"

עם התקרב המועד האחרון לפינוי עמונה כפי שאושר על ידי בג"צ, ובעקבות איומי התושבים לחדש את המאבק, נמסר כי ביממה האחרונה חלה התקדמות ביישום התחייבות המדינה לתושבים בענין.

'ערוץ 7' דיווח על מכתב חדש עליו חתומים תושבי עמונה ובו הם מתחייבים לפינוי שקט זאת למרות העובדה כי מתוך חמשת המגרשים אותם ייעדה המדינה מלכתחילה לאיכלוס התושבים בסמוך רק 3 מגרשים הפכו למעשיים בפועל, בשל עתירות תושבים פלסטינים לבג"צ.

"במכתבנו השבוע הבענו אכזבה מהתנהלות המדינה בכל הנוגע לקידום מתווה נכסי נפקדים שיאפשר את השארת עמונה על ההר. על פי ההסכם המדינה התחייבה לפעול באופן מיידי כדי להביא לכך שיוקמו 52 מבנים על הר עמונה עבור תושבי המקום. מימוש המתווה התעכב, ולכן הבענו אכזבה וחשש מהפרת ההסכם". ציינו התושבים.

"למרות אכזבתנו זו, ועל אף דברים שנאמרו השבוע, ברור שאנחנו מחוייבים לקיים את התחייבותנו הבלתי מותנית לבג״ץ מיום 22.12.16, לפינוי עמונה בדרכי שלום וללא כל אלימות, עימות או התנגדות. ללא קשר להתחייבותנו זו, אנו ממשיכים לצפות שהמדינה תמשיך ולפעול ליישום המתווה במהירות האפשרית", עד כאן נוסח המכתב.

אמש דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה ליו"ר הקואליציה דוד ביטן לקדם את חוק ההסדרה לקראת העברתו לקריאה שניה ושלישית כבר השבוע.

בסןף השבוע דווח כי רה"מ הורה על בניית 68 יח"ד חדשות ביישוב עופרה הסמוכה לעמונה, זאת בשל פינויים הצפוי של 9 מבנים בשבועיים הקרובים, בשל החלטת בג"צ.

ביישוב עופרה הביעו סיפוק מההחלטה והודיעו על ביטול הפגנות המחאה שתוכננו להמשך השבוע.

"על בסיס הדיאלוג והשיח היעיל החליטה הנהגת עפרה לעכב במספר ימים את השביתה המתוכננת, ובמהלך ימים אלו נוכל להעריך את ההתקדמות", מסרו התושבים.