ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק החליט: "לא ארץ לראשות הממשלה". את הדברים אמר בכנס פעילי מפלגת 'העבודה'. "נתניהו ובנט מובילים שטיפת מוח לציבור ומערבבים בין ביטחון המדינה וביטחון פתרון שתי המדינות". תקף ברק

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אומר כי אינו מתכוון בשלב הזה לרוץ לראשות הממשלה, גם לא בראש מפלגת "העבודה".

ראש הממשלה לשעבר אמר את הדברים בכנס פעילי מפלגת העבודה שהתקיים הערב (ראשון) בבית המועצה לישראל יפה בגני יהושע בתל אביב. זהו המפגש הראשון של ברק עם פעילי המפלגה מאז שעזב אותה בשנת 2011 לטובת הקמת מפלגה חדשה, "העצמאות".

במהלך הכינוס אמר ברק כי אינו מעוניין להתמודד בבחירות בשלב זה, גם לא בתוך מפלגת העבודה. ברק גם תקף את התנהלות הממשלה ואמר כי היא פוגעת בבטחון: "נתניהו ובנט מובילים שטיפת מוח לציבור ומערבבים בין ביטחון המדינה וביטחון פתרון שתי המדינות".

"לאנשי ימין אין הסבר איך יוצאים מהמצב עם הפלסטינים", אמר ברק ביחס להתנהלות המדינית-ביטחונית של הימין, "גם גירושים כואבים לפעמים צריך לעשות, זו הדרך היחידה". הוא הוסיף כי לדעתו "ההיפרדות מהפלסטינים היא לא בשבילם, אלא כורח עליון כדי להמשיך את חלום הציונות". אמר ברק.

בסוף השבוע הודיעו האלופים (מיל') יום טוב סמיה ועמירם לוין על הצטרפותם למפלגת העבודה. צמרת העבודה בירכה על הצטרפותם, שבאה לאחר הודעתו באחרונה של השר לשעבר אבי גבאי על הצטרפותו.

יו"ר העבודה, ח"כ יצחק הרצוג, בירך על הצטרפות השניים ואמר: "הצטרפותם היא בשורה חשובה נוספת למפלגה. אני ממשיך בקריאתי לעוד אנשים טובים וישרים שרוצים להצטרף בהובלת השינוי במדינה להצטרף אלינו ולהמשיך לבנות ולהרחיב את האלטרנטיבה ואת הגוש שיחליף את השלטון".