רק בשבוע שעבר האשים יעלון את מי שעומדים מאחורי ההדלפות 'המגמתיות' מדו"ח המבקר העוסק בהפקת לקחי 'צוק איתן' - הערב לאחר שנחשף לחלקים מתוכנו, הוא תוקף את המבקר על הביקורת שמתח לנוכח ההתנהלות הרופסת כנגד איום המנהרות

רק בשבוע שעבר תקף יעלון את דרישה של גורמים בסביבת נתניהו שדרשו שלא לפרסם בפומבי את דו"ח המבקר העוסק בניהול הקבינט במהלך 'צוק איתן'.

יעלון דרש לחשוף את הדו"ח לציבור ובהתייחסו להדלפות חלקים מהדו"ח בכלי התקשורת טען, כי "מזל שההגה היה אצל נתניהו, גנץ ואצלי, ושלא נגררנו אחר הפופוליזם המסוכן של חלק מחברי הקבינט".

במקביל תקף שר הביטחון לשעבר את הדלפות הדו"ח כפי שנחשפו ב'ידיעות' ואמר והאשים, כי ישנם שרים בממשלה שבשל פוליטיקה קטנה מקיימים הדלפות של חלקים ספיציפים מתוך הדו"ח שנועד לשרתם אותם פוליטית. יעלון אמר את הדברים כשהוא מכוון לעבר שר החינוך נפתלי בנט תמלילי ישיבות הקבינט כפי שהודלפו, היו אוהדות כלפיו והעמידו אותו באור חיובי ביחס לאחרים.

הערב, עם החלטת הועדה לביקורת המדינה לפרסם את הדו"ח לציבור, מאשים שוב יעלון, הפעם את המבקר עצמו, על כי בבואו לחבר את הדו"ח, החליט לאמץ את גירסאותיהם של בנט ושות'.

יעלון אינו אומר את הדברים מפורשות, אך מרוח הדברים כפי שעולים מדברי הביקורת שלו הערב על הדו"ח ניתן למוד על הכלל.

"הדוח שלך שטחי ושגוי" אומר יעלון ומאשים את המבקר בכך, ש"שרים פופליסטים חטפו אותך לפיר המנהרה דרכה אתה רואה את כל המערכה".

בשבוע שעבר התייחס יעלון לחלק בדו"ח המבקר העוסק במנהרות ואמר, כי "אם היינו מקשיבים לאותם מתלהמים בגל הטרור בשנה האחרונה, היינו מוצאים את עצמנו מזמן באינתיפאדה שלישית".

דו"ח המבקר: נתניהו, יעלון וגנץ על הכוונת של בנט • צפו