כוחות הביטחון נערכים לפינוי עמונה, התושבים הודיעו כי יתנגדו לפינוי

עשרה ימים לפני מועד פינוי מאחז עמונה, כוחות הביטחון נערכים לפינוי הישוב עמונה. ביישוב טוענים כי השרה שקד והיועמ"ש מנדלבליט ביקשו שיתפנו ללא מאבק, בהתאם להבטחתם לבג"ץ. מחר יובא לאישור הכנסת חוק ההסדרה

כוחות הביטחון נערכים לפינוי הישוב עמונה, עשרה ימים לפני מועד פינוי מאחז עמונה, התושבים עדיין מנסים להיאחז בפתרונות האחרונים שישאירו אותם על ההר, אך כבר הודיעו כי הם מחדשים את מאבקם – בניגוד להתחייבותם לבג"ץ.

תושבי עמונה שיגרו היום מכתב לשרת המשפטים איילת שקד, שבו הבהירו כי הם עדיין מצפים שהמדינה תעמוד בה בהתחייבותה לקיום מתווה נכסי הנפקדים. "המדינה התחייבה לפעול באופן מיידי כדי להביא לכך שיוקמו 52 מבנים על הר עמונה עבור תושבי המקום. מימוש המתווה התעכב", אמרו התושבים.

"לכן הבענו אכזבה וחשש מהפרת ההסכם. למרות אכזבתנו זו, ועל אף דברים שנאמרו השבוע, ברור שאנחנו מחויבים לקיים ללא קשר להתחייבותנו זו. אנו ממשיכים לצפות שהמדינה תמשיך ולפעול ליישום המתווה במהירות האפשרית״, הוסיפו אנשי עמונה.

אמש הנחה נתניהו את יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, להביא עוד השבוע לאישור הכנסת את חוק ההסדרה בקריאה שנייה ושלישית. במהלך פגישה שנערכה במוצאי השבת בין ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, יואב הורביץ, לבין תושבי עפרה הוא עדכן אותם בכך שנתניהו נחוש לקדם את החוק והוסיף כי במקביל ראש הממשלה הנחה לקדם בניית 68 יחידות דיור בעפרה, כדי לתת פתרון למשפחות שאמורות להתפנות מבתיהן.

בעמונה מותחים ביקורת חריפה על הדרג המדיני ובראשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט, על כך שבזכות התעקשותם ומאבקם חוק ההסדרה עלה לסדר היום – אך המאחז נשאר בחוץ. לדברי התושבים, אף אחד לא האמין בחוק ההסדרה, ורק בזכותם הוא עלה לקריאה טרומית – והשבוע להצבעה בקריאה שנייה ושלישית. "בלעדינו החוק הזה לא היה נולד בכלל, ועכשיו מקדמים אותו אבל משעירים אותנו בחוץ", אמרו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן