דו"ח: לא ברור ממה נפגע ח"כ עודה: "ייתכן שנפגע כפי שטען"

המכון לרפואה משפטית פרסם הערב (שני) את תוצאות הבדיקות שערך לעודה לאחר המהומות, מהן עולה כי ייתכן כי עודה נפגע כפי שהוא טוען, אולם לא ניתן לומר זאת בוודאות. "לא ניתן לקבוע מסמרות באשר לתצורת הגופים הפוגעים

בחוות דעת שפרסם המכון לרפואה משפטית והופצה על ידי רשימה המשותפת, נאמר כי לא ניתן לקבוע בוודאות ממה נפצע ח"כ איימן עודה במהלך ההתפרעויות בכפר אום אל חיראן בנגב.

כזכור, עודה טען כי נפגע מירי שוטרים שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ולא מאבנים שהושלכו על-ידי הבדואים שהתפרעו בכפר במחאה על הריסת מבנים לא חוקיים.

לגבי פציעתו בגב נטען בחוות הדעת הרפואית כי "לא ניתן לקבוע בוודאות בעניין החפץ הפוגע, אך יכול להיות תוצאה של פגיעת כדור ספוג". לא ניתן לשלול שח"כ עודה נפגע מאבן אבל הערכה שזו לא הסיבה. בדו"ח ד"ר פורמן צוין כי "הפצע בראש הוא מאורך עם שפשוף ושפך דם מקביל לו – יכול להתיישב עם פגיעת קליע – כלומר משפשוף של קליע ספוג כפי שטוען הנבדק".

אולם בהמשך צוין בדו"ח כי "פגיעה מסוג זה יכולה להיות גם מפגיעה באמצעות חפץ אחר בעל מרכיב מאורך". בסיכום הדו"ח נכתב: "הממצאים בגופו של הנפגע נגרמו מחבלות קהות. לא ניתן לקבוע מסמרות (על סמך בסיס צורת הפגיעה) באשר לתצורת החפצים הפוגעים אך יחד עם זאת מיקום הפגיעה והתצורה יכולים להיגרם כפי שטען הנבדק".

מטעמו של ח"כ עודה נמסר כי הממצאים יועברו למחלקה לחקירות שוטרים ויבדקו במסגרת התלונה של ח״כ עודה שהוגשה על ידי הוועד הציבורי נגד עינויים ומרכז עדאלה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיב לחוות הדעת שהופצה על ידי הרשימה המשותפת, וכתב: "ידידיי העיתונאים, שוחחתי כעת עם מנהל המכון לרפואה משפטית. עצוב עצוב שאתם ממהרים לאמץ גירסא של פורע חוק שקרן, שליבה אש ועמד בראש הפגנה אלימה.

"מההתחלה נאמר רשמית שלא ניתן לדעת ממה נפגע ח״כ עודה. אני אמרתי שטענותיו צריכות להיות קודם כל כלפי עצמו. הוא זה שעמד בראש קבוצה אלימה שהתעמתה פיזית עם השוטרים לאחר ששוטר נרצח. על זה אין לכם שאלות קשות?".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו