בצל פינוי עמונה חתמו רה"מ ושר הביטחון על אישורים לבניית 3000 יח"ד ביו"ש, 650 מתוכן בביתר עילית • דרעי מודה לנתניהו: "ביתר זקוקה לבניה. אני משוכנע כי בהמשך יינתנו אישורים נוספים בביתר עילית כעיר חשובה ומתפתחת״

הלחץ החרדי עבד: שבוע לאחר שחתמו על אישורים לשיווק של 2500 יחידות דיור ביו"ש, מהן רק אחוז זעיר בערים החרדיות (מה שגרר מחאה נרחבת מצד הנציגים החרדים), אישרו ראש הממשלה ושר הביטחון בניה של 3000 דירות נוספות מעבר לקו הירוק, כשהפעם גם העיר ביתר עילית נהנית מהשלל – עם 650 יחידות דיור חדשות.

כ-2000 מכלל היחידות שאושרו הינן יחידות המוכנות לשיווק מיידי והשאר בשלבים שונים להפקדה ולתוקף.

ההחלטה באה כחלק מהחזרה לחיים נורמאליים ביהודה ושומרון והתנהלות המאפשרת מענה אמיתי לצרכי החיים והדיור. החלטה זו מצטרפת להחלטה על 2500 היחידות שפורסמה בשבוע שעבר.

השר ליברמן אומר כי ״אנו נמצאים בתקופה חדשה בה החיים ביהודה ושומרון חוזרים למסלול נורמאלי ותקין וניתן מענה הולם לצרכי החיים באזור״.

להלן רשימה חלקית של המקומות בהם אושרו יחידות הדיור:

אלפי מנשה כ- 700
אורנית כ- 200
נופים כ – 50
בית אריה כ – 650
אפרת כ- 30
נוקדים כ- 150
גבעת-זאב כ- 150
שבי-שומרון כ -70
קרני שומרון כ- 100
שילה כ- 100
מצודות יהודה כ- 100
כפר אלדד כ-80
בית"ר עלית כ- 650

שר הפנים, אריה דרעי, הודה לראש הממשלה נתניהו ושר הבטחון ליברמן על האישור. כזכור, השר דרעי נפגש עם נתניהו בנושא וקבל בפניו על אי הכללת המגזר החרדי באישורי הבניה שניתנו ביו״ש. בעקבות כך הבטיח נתניהו כי יכניס לרשימה גם את העיר ביתר עילית.

השר דרעי: ״ביתר עילית זקוקה לדירות חדשות בשל הביקוש הרב הקיים במגזר החרדי לפתרונות דיור. אני משוכנע כי בהמשך יינתנו אישורים נוספים בביתר עילית כעיר חשובה ומתפתחת״.

מתקפה חרדית נגד נתניהו: "ההחלטה על בניה ביו"ש מפלה את החרדים"