כשבחוץ טמפרטורה של 0 מעלות והפינוי של כל משפחות הישוב מאחוריהם, מנסים כוחות הביטחון להגיע להסכמה על פינוי שקט עם 200 נערים שמתבצרים בבית הכנסת המקומי: "חשוב לנו לשמור על קדושת המשקום"

לילה עצוב וקר ירד על עמונה: לאחר שעות ארוכות של עימותים מאופקים, תפילות נרגשות ומחזות קורעי לב, השלימו כוחות הביטחון כמעט לחלוטין את מלאכת הפינוי.

מי שנותר במקום הם למעלה ממאתים נערים המתבצרים בבית הכנסת המקומי. במשטר מעוניינים מאוד לסיים את הפינוי בשלום וחוששים מפני התנגשות אלימה. בשל כך נערך כעת מו"מ עם המתבצרים.

מהמשטרה נמסר: בשעות אלו נמשכת ההיערכות המשטרתית לפינוי עמונה. משטרת ישראל ממשיכה לעשות מאמצים להידברות עם המתבצרים בתוך בית הכנסת מתוך רצון להביא לפינוי בהסכמה שימנע צורך בפינוי בכוח מחד וישמור כל קדושת המקום מאידך.
אנו עדיין מקווים כי מאמצים אלו, שנמשכים אל תוך הלילה, יישאו פרי והפינוי יסתיים בשלום. משטרת ישראל פעלה היום בכוחות מתוגברים על מנת לבצע את הפינוי באיפוק ובסדר מופתי.

גם עם יציאת המפונים כוחות המשטרה נמצאים באופן רציף בעמונה על מנת להמשיך את משימת הפינוי ולשמור על חיי התושבים ועל רכושם. הפריסה היא במספר מעגלים בשילוב כוחות צבא ומשטרה ואמצעים מיוחדים".

בוידאו: פינוי ביתו של רב הישוב, הרב יאיר פרנק

ואלו המספרים שעשו את היום הזה: מתחילת המבצע נפצעו 24 שוטרים ושוטרות במצב קל, חלקם פונו לבתי החולים ומרביתם שוחררו לאחר קבלת טיפול רפואי. סה"כ עד כה הורחקו באוטובוסים כ-400 צעירים וצעירות שהתגודדו בישוב.
נכון לעכשיו פונו כ-30 בתים.

כ-30 משפחות המתגוררות בישוב התפנו במלואן או בחלקן.

מתחילת הפעילות נעצרו 13 צעירים בגין הפרת הסדר הציבורי, תקיפת שוטרים והפרעה לשוטרים במילוי תפקידם.

//www.jdn.co.il/news/israel/797273

בתמונות: מתבצרים באחד הבתים, הערב
WhatsApp Image 2017-02-01 at 23.10.14 (1)

WhatsApp Image 2017-02-01 at 23.10.13 (1)

WhatsApp Image 2017-02-01 at 23.10.11 (1)

בתוך כך, לחמ"ל המשפטי של ארגון חוננו מגיעות עדויות קשות מעמונה על אלימות שוטרים. לדברי חוננו האלימות מתרחשת בעיקר באוטובוסים לאחר שאמצעי התיעוד נלקחים לאזרחים. שם התקשורת כבר לא מצלמת.

לחמ"ל המשפטי של ארגון חוננו מגיעות בשעות האחרונות עדויות רבות על אלימות שוטרים ועל הפרת זכויות קשה של מפוני המחאה בעמונה.

מהדיווחים עולה כי עיקר האלימות מתרחשת לאחר שהמפונים מועלים לאוטובוסים "בהוצאת אנשים מהבתים השוטרים מאופקים, אך במקומות שאין מצלמות שם מתחילה האלימות. אנו מדווחים על אלימות קשה בתוך האוטובוסים, לאחר שכל המצלמות והמכשירים הסלולארים נלקחים לילדים. אנו קוראים לכל מי שנפגע לפנות אלינו לצורך הגשת תלונות ותביעות כנגד שוטרים אלימים", אמרו בחוננו.

שמואל מידד (זנגי) מנכ"ל חוננו הוסיף "לא רגישות ולא נחישות. רק צביעות, אלימות ואכזריות. ילדים וילדות נערים ונערות שפונו מעמונה הועלו על אוטובוסים, שם נלקחו מהם הפלאפונים, שם אין כבר אמצעי תיעוד. ואז הם חטפו מכות רצח, האוטובוסים נסעו למקומות שונים בארץ, שם הורדו הילדים בלילה בחושך בקור לבד. בוכים וחבולים".

בתוך כך, ארגון חוננו סייע היום ללמעלה מ-40 עצורים ומעוכבים שונים, בתחנת המשטרה במעלה אדומים סייעו עורכי הדין נתי רום ועזריאל פרידנברג מארגון חוננו לעצורים אשר הובאו מאזור עמונה, העצורים נחקרים בחשד להפרת צו אלוף, וחלקם שוחררו לאחר חקירתם בהרחקה מהיישוב עמונה ל-5 ימים.

במרחב דוד בירושלים ישנם 4 עצורים מההפגנה שהתקיימה בסמוך לשערי הר הבית במחאה על הפינוי, שם מעניק עו"ד רחביה פילץ מארגון חוננו סיוע משפטי לעצורים.

//www.jdn.co.il/news/israel/797299