בעוד יהודים מפונים על ידי אחיהם היהודים מבתיהם, הפלסטינים חוגגים. עבד רחמאן אבו־צלאח, ראש מועצת סילוואד קורא למפוני עמונה "לשוב לאירופה, המקום שממנו באו" • "אחרי שנפטרנו מעמונה, נדאג לפנות גם את עפרה"

פינוי עמונה מתקבל בקרב הפלסטינים בתגובות של צהלה, לצד תקווה להמשך המגמה של עקירת מתיישבים יהודים מיהודה ושומרון, בעזרתם האדיבה של שופטי בג"ץ.

"אחרי שנפטרנו מעמונה, נדאג לפנות גם את עפרה", הצהיר עבד רחמאן אבו־צלאח, ראש מועצת סילוואד, הכפר הסמוך לעמונה שהיה שותף להגשת שורת עתירות לבג"ץ נגד היישוב. אבוֽ־צלאח מכוון בדבריו לפסיקת בג"ץ הצפויה להינתן בקרוב בנוגע למועד שבו ייהרסו ארבעה מתוך תשעה בתים בעפרה שבית המשפט הכריע כי הם יושבים על קרקע פלסטינית פרטית.

"אנחנו מקווים שעמונה סללה את הדרך לפינוי התנחלויות נוספות", אמר אבו־צלאח לתקשורת הערבית, "נגיש עוד בקשות דומות לבית המשפט. אנחנו חייבים להתדפק על כל דלת כדי להשיב לידינו את שאר אדמותינו, אפילו אם מדובר במוסדות רשמיים של הכיבוש".

ראש מועצת סילוואד, שבראיון לתחנת 'אל קודס' המזוהה עם חמאס קרא למפוני עמונה "לשוב לאירופה, המקום שממנו באו", חגג לא רק את פינוי היישוב אלא גם את החלטת בג"ץ לבטל את המתווה החלופי שאישרה הממשלה לתושבי עמונה.

"אנחנו שמחים ונרגשים שבפעם הראשונה הצלחנו לפנות מתנחלים מהאדמה שלנו. בזבזנו עשרים שנה בבתי המשפט, סבלנו הרבה, אבל בסופו של דבר נחלנו הצלחה", אמר.

לחצו כאן לסיקור נרחב מפינוי עמונה באתר JDN: הדיווחים, הסרטונים, התמונות והמאבקים עד לפינוי הסופי