חמאס דחה הצעה ישראלית לחילופי אסירים – מתנגדים ל'עסקה קטנה'

ישראל הציעה לחמאס 'עסקה' על בסיס הומניטרי ולפיו ישוחרר אחיו של אחד מבכירי מנגנוני הביטחון הלוקה בנפשו, בתמורה להשבת אחד משני הישראלים המוחזקים בעזה • חמאס: "מתנגדים ל'עסקה קטנה', על ישראל להציג "עסקה שלמה או כלום"

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

חמאס דחה ביממה האחרונה הצעה ישראלית להחליף את אחד משני האזרחים הישראלים המוחזקים בידיו בעזה, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד, באחיו של אחד מבכירי בחמאס הכלוא בישראל.

לפי הדיווח, ישראל מחזיקה בחודשים האחרונים באחיו של אחד מבכירי מנגנוני הביטחון של חמאס ברצועה, בילאל רזאיינה שמו, מדובר בפעיל חמאס שנעצר לפני כחודשיים. מדובר בפלסטיני הלוקה בנפשו.

בשבועות האחרונים ניסתה ישראל להציע לחמאס עיסקה על בסיס הומניטרי ולפיה, יוחזר אחיו של הבכיר חזרה לעזה, כאשר מנגד ישחרר חמאס את אחד משני הישראלים המוחזקים בידיה, הלוקים גם הם בנפשם, אלא שחמאס סרב להצעה ודחה אותה עלך הסף.

לפי הדיווח, חמאס הודיע לגורם המתווך ששלחה ישראל, כי בארגון מתנגדים ל'עסקה קטנה' בה יוחלף אסיר אחד באסיר אחד, וכי הם דורשים מישראל להציג "עסקה שלמה או כלום"
.
לפי הדיווח ברשת ב', הרי שגורמים בחמאס העבירו מסר, כי "אם תציע מצרים להתערב בסוגיית הנעדרים הישראלים בעזה, הארגון חמאס יברך על כך, אך הנושא אינו עומד על הפרק כעת".

במקביל, עיתון ערבי דיווח בסוף השבוע, כי מצרים ביקשה מחמאס לפתוח לדיון את סוגיית הנעדרים הישראלים, אך לדיווח לא היה אישור מכל מקור אחר.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו